رویدادهای اخیر

پویا دامادی: «نُوا» نتیجه همکاری تک تک اعضای گروه است

در گفتگوی اختصاصی با رسانه نوا مطرح شد؛

پویا دامادی: «نُوا» نتیجه همکاری تک تک اعضای گروه است

رسانه نوا - گروه موسیقی «نُوا» به سرپرستی پویا دامادی از سال نود فعالیت‌هایش را آغاز کرده است. این گروه این روزها درگیر انتشار نخستین آلبوم و همچنین اجرای زنده خود است.

پویا دامادی سرپرست نُوا در گفتگوی اختصاصی با رسانه نوا به شرح فعالیت‌هایشان پرداخته که در ادامه می‌خوانید:

 

ابتدا توضیحی در خصوص گروه نُوا و نحوه شکل گیری آن بگویید.

گروه موسیقی نُوا در سال نود با شاکله اصلی چهار نفر تشکیل شد، در ابتدا آرش بلوری، کیان فراهانی و مزدا دامادی در کنار من اعضای اصلی گروه را تشکیل می‌دادند که در این مدت فراز و فرودهای زیادی را در کنار هم داشته‌ایم. در طول این مدت کنسرت‌هایی برگزار کردیم که در آن به اجرای آثار فولکلور مطرح و همچنین ساخته‌هایی از اساتید سرشناس موسیقی ایرانی می‌پرداختیم. این روند تا دو سال گذشته ادامه داشت تا همکاران جدیدی به ما اضافه شدند؛ در ادامه با همکاری تمامی اعضای گروه شروع به ساخت قطعات خودمان کردیم و پس از حضور حسین شکری به عنوان خواننده، کارها را در استودیو برده ضبط آن‌ها را آغاز کردیم.

 

از ضبط قطعات خودتان بگویید؛ ساخت کارها به چه صورت است و چه زمانی منتشر خواهند شد؟

قطعات جدیدمان آماده است و قرار است به صورت آلبوم منتشر شوند؛ در ابتدا می‌خواستیم در کنسرت دی ماه این آلبوم را رونمایی کنیم اما به دلیل مسائل زمان‌بر شاید تا این تاریخ آماده نشود اما مطمئنا تا بهمن ماه امسال نخستین آلبوم گروه را منتشر می‌کنیم.

در آلبوم نیز همه اعضای گروه حضور دارند و قطعات گاهی با تغییراتی در تنظیم ساخته شده که فکر می‌کنم با بازخورد خوبی از سوی مخاطبان مواجه شود.

 

دی ماه امسال پس از مدت‌ها به روی صحنه می‌روید، در خصوص این اجرا و برنامه‌های آن توضیح دهید.

این نخستین اجرای رسمی خودمان است و فکر می‌کنم با بازخورد مثبتی نیز همراه شود، چراکه سبک قطعات و آهنگسازی آن پایبند به اصول موسیقی ایرانی است و در تنظیم نیز کارهای جدیدی انجام شده و سعی کردیم نسبت به آثار همیشگی این سبک که معمولا مردم نیز گوششان از آن پر است تفاوت داشته باشیم.

 

سرپرستی گروه‌های موسیقی به ویژه در بخش خصوصی همواره مشکلات خاص خودش همچون تامین هزینه را دارد؛ در این خصوص تا به حال به مشکلی برنخورده‌اید؟

قطعا مسائلی هست اما همدلی بین اعضای گروه به این دلیل که همه درگیر کارها هستند و همچنین با مدیریت آقای پیمان فراهانی تا جایی که شده هزینه ها کنترل شده است.

 

جدا از مسائل مالی، درخصوص اخذ مجوز در این مدت دچار مشکل نشده‌اید؟

در مراحل مجوز نه اما در زمینه شعر مجبور شدیم تغییراتی داشته باشیم، آن نیز دلیل خاصی نداشت و ما از کارهای خاص و بوداری استفاده نکرده‌ایم. ما در یکی از قطعاتمان از اشعار یکی از هنرمندان فقید استفاده کردیم و از آنجایی که دسترسی به خانواده ایشان سخت و زمان‌بر بود مجبور به تغییر شعر آن قطعه شدیم.

 

چه برنامه‌ریزی برای آینده و پس از انتشار آلبوم خواهید داشت؟

درحال حاضر تنها وقتمان صرف انتشار آلبوم شده است و پس از آن حتما تور شهرستان‌هایمان را آغاز می‌کنیم. به نظرم کارها قابلیت دیده شدن دارد و حال و هوایشان طوری است که به دلیل نزدیکی به آثار فولکلور می‌توان مخاطبان را جذب خودش کند.

 

در انتها برای صحبت پایانی نیز اگر فکر می‎‌کنید نکته‌ای باقی مانده، بگویید.

در پایان تنها امیدوارم نتیجه کار، زحمات دو ساله و خستگی را از تن بچه‌ها و همکارانمان خارج کند.

 

سه شنبه, 16 آذر 1395 14:47

بنر زیر مطالب

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرشما به مدیریت انتقال یافت
  • هیچ نظری یافت نشد

Please publish modules in offcanvas position.