رویدادهای اخیر

نیما رمضان: بخش اساسی این مشکل تقصیر نوازنده ها است!

در خصوص میزان و چگونگی پرداخت دستمزد نوازندگان

نیما رمضان: بخش اساسی این مشکل تقصیر نوازنده ها است!

رسانه نوا - سیستم پرداختی دستمزد نوازنده ها برای حضور روی صحنه، اصولا بر اساس سابقه کاری است و نوازنده های قدیمی نسبت به نوازنده های تازه کار دستمزد بیشتری می گیرند.

خیلی از خواننده ها برای شروع یک گروه خوب و قابل قبول با دستمزد نسبتا زیاد جمع می کنند. خواننده هایی که به قول معروف روی بورس هستند، دستمزد بالایی می گیرند و هزینه گروهشان زیاد نیست. خواننده ها وقتی به یک نقطه امنیت می رسند، حتی ممکن است با نوازنده هایی کار کنند که حاضرند برای کار روی صحنه دستمزد نگیرند! نوازنده ها هیچ ارگان یا سندیکایی ندارند که دستمزد پایه مشخص کند و آن ها حمایت شوند.

خواننده ها بعد از هفت تا هشت ماه به یک نقطه اطمینان می رسند و بعد از آن نوازنده چندان برایشان مهم نیست. نکته دیگر این است که برخی نوازنده ها که می خواهند وارد مارکت شوند، حاضر می شوند هزینه کم دریافت کنند و خواننده ها از این بی قانونی سوء استفاده می کنند و به نظر من بخش اساسی این مشکل تقصیر نوازنده ها است. در اجراهای تهران و شهرستان ها پول پیش خواننده یا مدیر برنامه جمع می شود و بعد از مدت زمانی که نظم مشخصی ندارد دستمزد به نوازنده داده می شود. ما خوشبختانه هنوز خواننده هایی داریم که اصول حرفه ای را رعایت می کنند.

یکشنبه, 12 دی 1395 12:31

بنر زیر مطالب

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرشما به مدیریت انتقال یافت
  • هیچ نظری یافت نشد

Please publish modules in offcanvas position.