6

مروری بر آلبوم Chuck اثر Chuck Berry

جشن و پای‌کوبی راکر ۹۰ ساله

رسانه نوا – چاک بری پیش از مرگش در مارچ ۲۰۱۷ خبر از انتشار آلبوم جدیدی داده بود که تنها اثر او در ۳۸ سال گذشته محسوب می‌شود.

ادامه خبر
8

مروری بر آلبوم اجرای زنده‌ی «شهر کوچک» اثر Bill Frisell

صحنه‌ای کوچک برای دوئتی قدرتمند

رسانه نوا – بیل فریزر بعد از آلبوم Lookout for Hope که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد دیگر با کمپانی صاحب‌نام ECM همکاری نکرده بود. او در اوایل دهه‌ی حاضر تلاش‌های خود را برای بازگشت به این کمپانی آغاز کرد.

ادامه خبر
7

نگاهی به آلبوم «تا هزار و نمی‌دونم چند‌‌» از رام

بی لُکنتِ کم حرف

رسانه نوا – حدودا پانزده سال پیش بوده که رام بعد از گذراندن دوران سربازی، دوستش را می‌بیند که با گروهشان به دنبال خواننده هستند و چون خوب انگلیسی حرف می‌زند به گروه آن‌ها می‌رود و اشعار انگلیسی می‌خواند. چندی بعد هم یکی از بچه های گروه گیتارش را خانه رام می‌گذارد و به سفر می‌رود

ادامه خبر
8.3

اقلیم، یک خیزش شرقی

بررسی آلبوم اقلیم از گروه مانگ

رسانه نوا – مانگ یک گروه سه نفره متشکل از امیرعلی طاهری، نیما سعیدی و حامد حمیدزاده؛ و اردیبهشت امسال نخستین آلبوم رسمی خود را روانه بازار کرده است. این آلبوم با تهیه‌کنندگی گروه «مانگ»، توسط شرکت «طنین صوت» منتشر شده است.

ادامه خبر
7.3

پیر شدند ولی بزرگ نه!

بررسی آلبوم The Getaway از Red Hot Chili Peppers

رسانه نوا – شاید حالا سن و سالی از هر کدامشان گذشته و در مرز سالخوردگی باشند اما همچنان یاغی به نظر می‌رسند. البته این بازیگوشی‌ها اصیل است و با دیدنشان نمی‌گوییم: از سن و سالشان خجالت نمی‌کشند! یا حتی تعجب نمی‌کنیم که چرا در این سن اینطور ورجه وورجه می‌کنند.

ادامه خبر

افسارگسیخته در عصر دیجیتال

بررسی آلبوم Humanz از Gorillaz

رسانه نوا – دیمِن البارن Damon Albarn در سال ۲۰۱۷با آلبوم «هیومنز» بعد از یک وقفه‌ی هفت ساله به گوریلاز بازگشته است. سال‌هایی که در آن با دو پروژه‌ی اپرا، یک آلبوم سولو و تجدید همکاری با گروه بلر Blur مشغول بود و حالا به همان غرایز مشترک با اعضای گوریلاز بازگشته که حاصلش دو

ادامه خبر

سقوط یک گروه عصبانی متال به خوشحالی پاپ

بررسی آلبوم One More Light از Linkin Park

رسانه نوا – «چراغی دیگر» (One More Light) هفتمین آلبوم استودیویی گروه لینکین پارک، بیانیه‌ای تفرقه‌انداز و بی‌پروا از گروهی است که پیش از این نیز از تجربه‌‌های متهورانه باکی نداشت.

ادامه خبر
9

صادقانه‌ای «بی هوا»

بررسی آلبوم بی هوا از امیرعلی محبی نژاد

رسانه نوا – بی هوا عنوان نخستین و تنها آلبوم امیرعلی محبی نژاد است. این آلبوم که از مهمترین آلبوم‌های منتشر شده در سال های اخیر است،در میان مخاطبان موسیقی ایران چندان شنیده نشد.

ادامه خبر