کر فلوت تهران موتزارت و بنجامین بریتن می نوازد

فیروزه نوایی در گفتگو با «رسانه نوا»:

کر فلوت تهران موتزارت و بنجامین بریتن می نوازد

رسانه نوا – گروه «کر فلوت تهران» به سرپرستی فیروزه نوایی؛ ۳۱ فروردین و ۱ اردیبهشت در تالار رودکی روی صحنه می رود تا قطعاتی از رپرتوار موسیقی کلاسیک برای مخاطبانش اجرا کند.

فیروزه نوایی درباره این اجرا به رسانه «نوا» گفت: در اجرای پیش رو قطعه کوتاه eine Kleine nachtmusic و کنسرتو فلوت از موتزارت اجرا می شود. در این اجرا ما دو سولیست داریم که هر کدام یک شب این کنسرتو را برای مخاطبان اجرا می کنند. در این بخش علی چوپانی و میثم قدرتی به عنوان سولیست‌های گروه آن را اجرا می‌کنند همچنین قطعاتی از داپلر، بنجامین بریتن و کارمن نیز اجرا خواهد شد. در اجرای اثر داپلر روشنک روشی و بهرنگ الگامه سولیست اجراست.
وی اضافه می کند: در این اجرا سعید تقدسی به عنوان”رهبر” گروه را همراهی خواهد کرد و علاوه برنوازندگان فلوت گروه چند نوازنده کوبه‌ای نیز در اجرای یکی از قطعات با ما همراه هستند.
فیروزه نوایی بیش از سه سال اولین کر فلوت ایران را سرپرستی می‌کند و درباره این کر می گوید: در این مدت با تاسیس کر فلوت فرصتی برای نوازندگان ایجاد شده تا رقابت سالم داشته باشند. ارکستر سمفونیک دو یا سه نوازنده فلوت می خواهد و تعداد نوازندگان خوب فلوت در ایران هم بسیار زیاد است.
او ادامه می دهد: ما کار گروه را با ۱۵ نفر شروع کردیم و الان یک گروه ۵۳ نفره هستیم که بعضی اعضا از شهرستان ها به اینجا می آیند. البته طبیعیست که هر گروه یا سازمانی بدون اسپانسر نمیتواند فعالیت خود را ادامه دهد و برای همین ما به حمایت های دولتی هم نیازمندیم تا بتوانیم فعالیت هایمان را ادامه دهیم.
این نوازنده فلوت درباره عنوان کر فلوت تهران توضیح می دهد: یک بار شخصی به ما گفته بود که این فعالیت ما کلاه برداریست و با سه فلوت هم می توان همین قطعات را اجرا کرد. متاسفانه در ایران نمی دانندوقتی بیش از چهار ساز مشترک در کنار یکدیگر قرار بگیرند؛ کر آن تشکیل می شود و ما تا به حال در ایران کر فلوت نداشتیم.
وی درباره برنامه های دیگر خود می گوید: در فستیوال موسیقی معاصر که اردیبهشت امسال برگزار می شود من به همراه خانم نیلوفر بدرکوهی نوازنده گیتار و آقای تهرانی نوازنده پیانو قطعاتی از رضا والی و رضا ناژفر اجرا میکنیم و چند قطعه دیگر نیز جزو رپرتوار اجرا است. همچنین اجرای دیگری نیز در فستیوال به همراه ۸ نفر از اعضای گروه خواهیم داشت.
نوایی در پایان اضافه می کند: ما همچنین برای تشکر از آموزشگاه پارس که به ما محل تمرین می دهد اجرایی به طور رایگان در روز ۲۹ فروردین در محل آموزشگاه خواهیم داشت.

بدون دیدگاه