آلبوم مشترک مصباح قمصری و میلاد درخشانی منتشر می‌شود

تیر ماه امسال با عنوان «نقطه پرگار»

آلبوم مشترک مصباح قمصری و میلاد درخشانی منتشر می‌شود

رسانه نوا – آلبوم موسیقی «نقطه پرگار»، حاصل همکاری «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی»، تیر ماه امسال رونمایی و منتشر می‌شود.

مصباح قمصری و میلاد درخشانی هر ۲ آهنگسازانی هستند که پیش از این تقریبا تمام سازهای آثارشان را خودشان می‌نواختند اما اینبار در آلبوم «نقطه پرگار» به هم نوازی در فضایی پرداخته‌اند که به گفتهٔ قمصری، موسیقی آینده ایران است. در این اثر درخشانی به آهنگسازی و نوازندگی تار پرداخته و قمصری قطعات را برای «بم‌کمان» و سازهای کوبه‌ای تنظیم و اجرا کرده است.

قمصری در بروشور این اثر یادداشتی با این مضمون ارائه کرده است: «تنها اثر هنری من، منم. خود را از تو خلق کرده‌ام. من خالق و مخلوق خویشم و این نه کفر است، چرا که عمل ناب تو، آینهٔ خداییست و خلقت، عمل نابِ عاری از عکس العمل. دم، عمل است و بازدم عکس العمل. با هر نفس از نو متولد می‌شوم و خود را می‌میرانم و اینست عیش جاودان من.»

درخشانی نیز در یادداشت خود آورده است: «نوشتن پیرامون «نقطه پرگار» بس دشوار است. نمی‌توانم ساعت‌ها و لحظات ساخت این مجموعه را با کلمات بازگو کنم؛ لحظاتی که هر زخمهٔ آن عیشی جاودان بود و هنوز این را با شنیدنش در خود احساس می‌کنم. اما همگان را نمی‌توان با هر اثر، همسو دانست. زیرا عقایدی در پس آن جاریست که در چشم کسانی که در جستجوی آن نیستند، نخواهد آمد و براستی لازمه درک واقعی هر اثر هنری، حضور تمام و کمال انسان در آن اثر است.»

 آلبوم «نقطه پرگار»، اثر مشترک «مصباح قمصری» و «میلاد درخشانی»، ساعت ۱۵:۳۰ تاریخ نهم تیر ماه ۱۳۹۶، در «شهر کتاب ابن سینا» رونمایی خواهد شد.

بدون دیدگاه