محمدرضا شجریان: صدای ایرج متر و معیار است

حال ایرج خوب است

محمدرضا شجریان: صدای ایرج متر و معیار است

رسانه نوا – «احسان خواجه‌امیری» با انتشار عکسی از طرفداران خود خواست تا با دعای خود در بهبود استاد «ایرج» سهمی داشته باشند. انتشار این خبر باعث نگرانی جامعه‌ی موسیقی شد و به شایعات متعددی پیرامون وضعیت جسمانی استاد دامن زد.

 تا این‌که احسان خواجه امیری از سلامت کامل پدر خبر داد و گفت:

«پدر مدت‌ها بود مشکلات گوارشی داشتند و همین باعث شد اقدامات پزشکی جدی‌تری را در این باره آغاز کنیم که ان شاء الله با یک جراحی، اوضاع درمانی پدر به شرایط مطلوب می‌رسد».

بد نیست به بهانه‌ی این خبر خوش کمی به زندگی هنری استاد حسین خواجه امیری که با نام «ایرج» در دل‌ها ماندگار است بپردازیم.

متولد ۱۱ دی ۱۳۱۱ در خالدآباد نطنز در استان اصفهان است. صدای ایرج صدایی شش دانگ و تربیت شده‌ی موسیقی اصیل ایرانی‌ست که گاهی نقب‌هایی به موسیقی مردم‌پسند(پاپ) می‌زند.

استاد محمد رضا شجریان با شرکت در مراسم تجلیل از استاد ایرج گفتند: «جای تقدیر دارد که از هنرمندان پیشکسوت قدردانی می‌کنیم. وظیفه من بود هنگامی که شنیدم دوستان قصد دارند برای ایرج بزرگداشت بگیرند با افتخار بگویم من نیز شرکت می‌کنم و در کنار این عزیز بزرگوار هستم».

وی افزود: «آن موقع که نوجوان بودم ایشان در اوج قدرت آواز خواندن بود. گاهی صحبت درباره تعریف و نیکی می‌شود. نمونه‌اش این‌که امشب مانند چهل سالگی‌اش بود. صدای قوی تا صد، صد وبیست سالگی که انسان تنش سالم باشد می‌تواند بخواند. به شرط اینکه بدنش توانایی این را داشته باشد که از پس این آواز خواندن برآید.»

مراسم تجلیل از استاد حسین خواجه امیری در هشتم شهریور ۹۲ با حضور هنرمندان عزیز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

بدون دیدگاه