تازه‌ترین تکنوازی‌های فضل الله توکل منتشر شد

در قالب دو آلبوم «عمری عاشقانه نواختم 1 و 2»

تازه‌ترین تکنوازی‌های فضل الله توکل منتشر شد

رسانه نوا – تازه ترین اثر از تکنوازی‌های سنتور استاد فضل الله توکل، نوازنده سرشناس سنتور، در قالب دو آلبوم موسیقی «عمری عاشقانه نواختم ۱ و ۲» منتشر شد.

استاد فضل الله توکل، از بزرگ ترین سنتورنوازان تاریخ موسیقی ایرانی است که در سنتور نوازی صاحب سبکی ویژه است. بانگ سنتور استاد توکل، نوایی منحصر به فرد است، به گونه یی که با نخستین برخوردهای مضراب روی سیم های ساز، به آسانی می توان تشخیص داد که نوازنده ی آهنگ، استاد فضل الله توکل است.

آلبوم های «عمری عاشقانه نواختم ۱ و ۲» هر یک دارای دو قطعه ی بلند است. در آلبوم شماره‌ی یک، دو قطعه تکنوازی سنتور در مایه ی شوشتری (۳۷ دقیقه) و اصفهان – شوشتری (۳۷ دقیقه) وجود دارد. در آلبوم شماره‌ی ۲ نیز تکنوازی هایی در دستگاه همایون (۳۸ دقیقه) و آواز دشتی (۱۸ دقیقه) اجرا شده است.

استاد فضل الله توکل که دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته ی اقتصاد در دانشگاه کمبریج گذرانده، نخستین آهنگ خود را در ۲۴ سالگی با عنوان «قهر و ناز» برای صدای استاد اکبر گلپایگانی ساخت و اجرا کرد.

فضل الله توکل افرون بر نوازندگی، در آهنگسازی و ترانه سرایی نیز ید طولایی دارد، از جمله آلبوم هایی که وی آهنگسازی و در برخی قطعه های ترانه سرایی آن ها را بر عهده داشته، می توان به آلبوم های «مست عشق»، «روی برگی بنویس عشق» و «عقیق»، با صدای اکبر گلپایگانی و «نسیما»، خاطرات جوانی»، «غم زمانه» با صدای علیرضا افتخاری اشاره کرد.

آلبوم های «عمری عاشقانه نواختم ۱ و ۲» به همت مؤسسه ی راد نواندیش منتشر شده است.

بدون دیدگاه