۴٠٠ میلیون دلار برای اپلیکیشن موزیک بازی

اپل شازم را هم می‌خرد

۴٠٠ میلیون دلار برای اپلیکیشن موزیک بازی

رسانه نوا – کمپانی اپل اپلیکیشن محبوب و پرطرفدار شازم را خریداری خواهد کرد.


بر اساس گزارش سایت خبری تک‌کرانچ احتمال زیادی وجود دارد که قراردادی برای خرید اپلیکیشن شازم توسط شرکت اپل امضا شود و خبر رسمی آن دوشنبه ۱۱ دسامبر (مصادف با ۲۰ آذر ۱۳۹۶) منتشر خواهد شد.
اپلیکیشن شازم در سال ۱۹۹۹ پایه‌گذاری شد و در ابتدا از طریق پیامک عمل می‌کرد. این اپلیکیشن برای کاربرها این امکان را ایجاد می‌کرد که قطعات موسیقی را از طریق شنیدن چند ثانیه از قطعه، پیش از آنکه نام و مشخصات آن ظاهر شود، شناسایی کنند. امروزه، این اپلیکیشن علاوه بر قطعات موسیقی قادر است شوهای تلویزیونی، فیلم‌ها و حتی تبلیغات را هم شناسایی کند.
یکی از عوامل داخلی بهای فروش این اپلیکیشن را ۴۰۱ میلیون دلار برآورد کرده است این در حالی است که برآورد ارزش پولی این سرویس در سال ۲۰۱۵ برابر ۱٫۰۲ میلیارد دلار بوده است. شازم در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد اپلیکیشن‌اش بیش از یک میلیارد مرتبه در سراسر جهان دانلود شده است و رقمی معادل ۵۴ میلیون دلار را برای درآمدش گزارش کرد.
اپل سرویس استریمینگ خود را در سال ۲۰۱۵، با نام اپل موزیک راه‌اندازی کرد. در آن زمان تیم کوک، مدیر عامل اپل، گفت: «من روش تجربۀ موسیقی را برای همیشه متحول خواهم کرد.»
کمپانی اپل در سال‌های اخیر سرویس‌های دیگری را نیز مثل بیتس خریداری کرده است و ظاهرا قصد دارد به رقابتش با سرویس‌های پخش موسیقی مثل اسپاتیفای ادامه دهد. این در حالی است که اپل موزیک تا به امروز ۳۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا جذب کرده و اسپاتیفای بیش از ۶۰ میلیون کاربر دارد.

بدون دیدگاه