پس از ۴٧ سال اثری از گیتاریست بیتلز پیدا شد

اداي دين جورج هريسون به رينگو استار در يك ترانه گم شده

پس از ۴٧ سال اثری از گیتاریست بیتلز پیدا شد

رسانه نوا – اولیویا هریسون همسر گیتاریستِ درگذشته، جرج هریسون ترانه‌ای از این موزیسین را در منزل شخصی‌شان پیدا کرد.ترانه‌ای از جرج هریسون یکی از اعضای گروه نامدار بیتلز در نیمکت پیانوی خانه‌ی این هنرمند توسط همسرش پیدا شد. اولیویا هریسون این ترانه را که «هی رینگو» Hey Ringo نام دارد در پوشه‌ای از کاغذهایی که در صندلی پیانو قرار داشت پیدا کرد.
بر اساس گزارش روزنامه‌ی The i ترانه درباره‌ی این است که گیتارنوازی هریسون بدونِ بیت‌های رینگو استار، عضو سابق گروه ناقص است. این ترانه شامل جملاتی است که می‌گوید: «هی رینگو، می‌خواهم بدانی بدون تو گیتار من زیادی آرام است» و «ندیدم هیچ درامری مثل تو بنوازد»
اولیویا هریسون گفت: «پوشه‌ای در نیمکت پیانوی جرج بود و داخل آن ترانه‌ی تایپ شده‌ای که با عبارت هی رینگو آغاز می‌شد وجود داشت. فکر می‌کنم این ترانه مربوط به حدود سال ۱۹۷۰ باشد» او همچنین اضافه کرد که مطمئن است هریسون برای این ترانه موسیقی هم نوشته و آن را توسط یک ضبطِ خانگی ضبط کرده است.
اولیویا هریسون یک کپی از این ترانه را در مهمانی‌ای که به مناسبت ۷۴امین سالروز تولد همسرش در لس‌آنجلس برگزار کرده بود به استار داد و گفت: «او این ترانه را هرگز قبلا ندیده بود و با دیدن آن حسابی غافلگیر شد»
این ترانه در بیوگرافی تصویری هریسون که I Me Mine نام دارد چاپ خواهد شد. کتاب مذکور همچنین شامل عکس‌های خانوادگی و دیگر دست‌نوشته‌های هریسون و مصاحبه‌های منتشر نشده‌ای از او است.
اولیویا درباره‌ی عادت نوشتن هریسون گفت: «وقتی جرج مشغول نوشتن می‌شد هر گوشه‌ای یک دفترچه می‌گذاشت، مثلا در کشو دراور یا کابینتی در آشپزخانه. او تعداد زیادی نیمکت پیانو داشت و ممکن بود هرجایی یادداشتی بگذارد و بعد فراموشش کند»
جرج هریسون گیتاریست اصلی گروه افسانه‌ای بیتلز در سال ۲۰۰۱ در شهر لس‌آنجلس بر اثر بیماری سرطان ریه درگذشت. او از سال ۱۹۷۸ تا هنگام مرگش در ۵۸ سالگی با همسرش اولیویا زندگی کرد. هریسون در لیست صد گیتاریست برتر مجله‌ی رولینگ استون در رتبه‌ی ۲۱ قرار دارد.

بدون دیدگاه