مرگ ناگهانی کریس کورنل خواننده‌ی گروه ساوندگاردن

خاموشی یکی از قدرتمندترین صداهای موسیقی هاردراک

مرگ ناگهانی کریس کورنل خواننده‌ی گروه ساوندگاردن

رسانه نوا – کریس کورنل خواننده‌ی اصلی گروه‌های ساوند گاردن و ائودیواسلیو چهارشنبه شب در سن ۵۲ سالگی در دیترویت درگذشت.برایان بامبری، به عنوان نماینده گروه ساندگاردن با اعلام این خبر به اسوشیتدپرس از این اتفاق به عنوان مرگی ناگهانی و غیرمنتظره یاد کرد و درخواست کرد که رسانه‌ها تا اطلاع ثانوی و مشخص شدن دلیل مرگ به فضای شخصی آن‌ها احترام بگذارند.
گروه ساوند گاردن قرار بود چهارشنبه شب در دیترویت کنسرت داشته باشند.
کریس کرنل Chris Cornell که امروز در ۵۲ سالگی درگذشت موسیقی‌دان و خواننده‌ی راک امریکایی بود که از سال ۱۹۸۴ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. او بنیانگذار گروه ائودیواسلیو بود و به واسطه‌ی گستره‌ی صوتی حیرت‌انگیزش یکی از محبوب‌ترین خوانندگان راک سه دهه اخیر شناخته می‌شد.
او نقش مهمی در شکل‌گیری جریان گرانژ در موسیقی راک داشت. این سبک در ایران بیشتر با نام کرت کوبین و گروه نیروانا شناخته می‌شود. او در کنار فعالیت با گروه‌های ساوند گاردن و ائودیواسلیو چهار البوم سولو استودیویی هم منتشر کرد. او در فهرست صد خواننده‌ی برتر رولینگ استون رتبه‌ی نهم را دارد و در فهرست «۲۲ صدای برتر موسیقی» شبکه‌ی MTV رتبه‌ی دوازدهم را کسب کرده است.

یک دیدگاه

Biz

ای کاش اسم های انگلیسی رو همون انگلیسی مینوشتید. آخه ائودیواسلیو؟؟ انگلیسی نوشتن این عناوین به خوانندگان کمک میکنه اونها رو راحت تر جستجو کنند. حداقل در پرانتز ذکر کنید.
ممنون از خبررسانی ِ بموقعِ این خبر.