رویداد خیریه‌ی فارم اید برای حمایت از کشاورزان برگزار می‌شود

با حضور ویلی نلسون، نیل یانگ و دیو متیو

رویداد خیریه‌ی فارم اید برای حمایت از کشاورزان برگزار می‌شود

رسانه نوا – رویداد خیریه و سالانه‌ی فارم اید Farm Aid که از سال ۱۹۸۵ آغاز شد تا کنون بیش از ۵۰ میلیون دلار برای اهداف خیریه‌اش جمع‌آوری کرده است. این اجراها که اکثر سال‌ها در ماه سپتامبر برگزار می‌شود امسال نیز برای شانزدهم این ماه مطابق با ۲۵ شهریور برنامه‌ریزی شده است. این کنسرت در برگتزتاون، ایالات پنسیلوانیا برگزار می‌شود. ویلی نلسون، نیل یانگ، جان ملن‌کامپ و دیو متیو، گردانندگان اصلی این رویداد خیریه هستند و به اجرای برنامه نیز می‌پردازند. علاوه بر آن‌ها جک جانسون، د اوت برادرز، شرلی کرو، جیمی جانسون، بلک‌بری اسموک، والری جون و لوکاس نلسون نیز در این کنسرت شرکت خواهند کرد.
منافع حاصل از این کنسرت هرساله صرف کشاورزی خانوادگی در ایالات متحده امریکا می‌شود و بانیِ آن سخنی از باب دیلن در کنسرت مشهور لایو اِید Live Aid بود که گفت امیدوار است بخشی از پول‌های جمع‌آوری شده به کشاورزان امریکایی داده شود که به خاطر وام‌های سنگین در خطر از دست دادن مزرعه‌هاشان هستند.
نلسون در بیانیه‌ای درباره‌ی این کنسرت گفت: «کشاورزی خانوادگی قلب پنسیلوانیا است. آن‌چه در غرب پنسیلوانیا و این منطقه در حال رخ دادن است به ما نشان می‌دهد که ما می‌توانیم روی کشاورزان خانوادگی برای قدرتمندتر کردن جوامع خود حساب کنیم. فرقی نمی‌کند در شهر زندگی کنیم یا خارج از آن در هر صورت غذا – و البته موسیقی – ما را کنار هم جمع می‌کند».
این کنسرت اولین اجرای یانگ بعد از اجرای او در Bridge School Benefit در اکتبر سال گذشته محسوب می‌شود که آن هم اجرایی خیریه‌ای بود. یانگ در این مدت توری را که برای استرالیا برنامه‌ریزی کرده بود لغو کرد و غیر از اینکه اخیرا جلسات ضبطی را با کریس والدن برگزار کرده، در ماه‌های اخیر کم‌کار بوده است.
نیل یانگ سال گذشته در آغاز همین کنسرت به جمعیت گفته بود: «انقلابی در راه است! که می‌گوید غذای خوبی که همسایه‌ات برای تو فراهم کرده بخور. بگذارید زمین ما را کنار یکدیگر جمع کند، به آنجا که ریشه‌هایمان تعلق دارد. غذای سالم بخورید. شما دیگر به دارو نیاز ندارید. سال‌ها طول کشیده تا ما به اینجا برسیم و هنوز راه زیادی باقی مانده که باید برویم. اما با مردمانی مثل شما حتما از پس این کار بر خواهیم آمد».

بدون دیدگاه