گروه آناتما آلبوم جدیدی منتشر کرد

۱۶ سال بعد از روز موعود

گروه آناتما آلبوم جدیدی منتشر کرد

رسانه نوا – گروه آناتما پس از سه سال آلبوم جدیدی با عنوان «The Optimist» منتشر کرد. این آلبوم یازدهمین اثر استودیویی گروه است که ۱۱ قطعه جدید را در بر می‌گیرد. گروه آناتما همچنین برای معرفی این آلبوم تور طولانی و پر اجرایی را در نظر گرفته است. توری که هشتم جولای (۱۶ تیر) از روسیه آغاز می شود و پس از برگزاری ۶۰ اجرا در ۲۹ کشور طی ۶ ماه در لوگزامبرگ به پایان می‌رسد.
«The Optimist» یا «خوش‌بین» آلبومی در مسیر آلبوم «A Fine Day to Exit» است که سال ۲۰۰۱ منتشر شد و برای طرفداران این گروه البوم محبوبی بود. در واقع موضوع آلبوم جدید برگرفته از کاور آلبوم «A Fine Day to Exit» است.

ایده‌ی البوم جدید این است که چه اتفاقی برای شخصیت کاور البوم قبل (که تنها دست‌‎هایش در عکس جلد دیده می‌شود) رخ داده است. این آلبوم آینده شخصیتی است که در آن آلبوم به نوعی به او پرداخته شده است. وینسنت کاوانا، گیتاریست و خواننده گروه در این باره می‌گوید: «آن شخصیت ناپدید شد و شما نمی‌دانید که چه اتفاقاتی برایش رخ داد. آیا یک زندگی جدید را شروع کرد؟ آیا تسلیم سرنوشت شد؟ این مسائل هیچ وقت مشخص نشد.

عنوان قطعه آغازین آلبوم (۳۲٫۶۳N 117.14W) نشان دهنده موقعیت جغرافیایی ساحل سیلور استراند در سن دیگو است آخرین جایی که «خوش‌بین» در کاور آلبوم «A Fine Day to Exit» خودش را نشان داده است.»
در هر دو آلبوم، کاور روایت مبهمی را در خود دارد. اولی خودرویی را در روشنایی روز در ساحل نشان می‌دهد و دومی ماشینی است که در سیاهی شب می‌آید.
ترکیب گروه آناتما در این آلبوم مشابه آلبوم قبلی است و تغییری نکرده است؛ دنیل کاوانا (گیتار، وکال، کیبورد و باس)، وینسنت کاوانا (وکال،گیتار، کیبورد،پروگرمینگ و باس)، جیمی کاوانا (بیس)، جان داکلاس(درامز، کیبورد و گروگرمینگ)، لی داکلاس(وکال) و دنیل کاردوسو (درامز).

بدون دیدگاه