لغزیدن به دوران افسانه‌ها

رسانه نوا – بدیهی بود که الکس ترنر «لست شدو پاپتز» (سوپرگروهی که ترنر در آن عضویت دارد) را که استراحت‌گاه تبخترآمیز و راحت اوست با اجراهای اصلی آرکتیک مانکیز در هم می‌آمیزد اما با این حال لحن پذیرا و گرم آلبوم Tranquility Base Hotel & Casino غافلگیرکننده بود و احتمالا علتش هم به این برمی‌گردد

ادامه

افسردگی بعد از انتخاب ترامپ

رسانه نوا – موبی پس از انتشار دو آلبوم با حال‌وهوای پانکیِ خشمگین که با گروه وید پاسیفیک کر کار کرده بود به آنچه واقعا خوب انجام می‌دهد بازگشته است؛ یعنی فضاهای الکترونیک سرزنده و پراحساسات.

ادامه

سربلند

رسانه نوا – جوداس پریست برخلافت اکثر گروه‌های متال کلاسیک دنیا که روز به روز بیشتر از نفس می‌افتند، نه‌تنها هربار خود را نجات می‌دهد بلکه کامیاب‌تر هم می‌شود.

ادامه

مبهم و نا امیدکننده

در Songs of Experience، انگار U2 بین تاریخ خودش و موضوعات بحث‌برانگیز سال گیر کرده است و به همین خاطر بیش از هر چیز تقلیل‌یافته به‌نظر می‌رسد و برای اولین بار حرف خاصی برای گفتن ندارد.

ادامه

آدرنالین با چاشنی معنویت

رسانه نوا – آلبوم Singularity ادامۀ درستی بر آلبوم موفق Immunity است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد؛ آلبومی مسحورکننده با تکنولوژی پیچیده و جادویی که علی‌رغم این خصوصیات حسی از یک اثر ارگانیک و حتی کلاسیک را القا می‌کند.

ادامه
۲۴K Magic

یک آلبوم خوب برای مهمانی

رسانه نوا – در سالی که رقیبانی چون دریک و کانیا وست آلبوم‌های طولانی و مفصلی روانه بازار کردند و بیانسه آلبومش را همراه با یک فیلم ۶۰ دقیقه‌ای روانۀ بازار کرد، ایجاز و کوتاهی این آلبوم خوشایند است.

ادامه

تلاش ستاره نوپا برای فراموشی عاشقانه

رسانه نوا – دوآ لیپا، خواننده و ترانه‌سرای انگلیسی-آلبانیایی با اعتمادبه‌نفس و ارادۀ یک هنرمند کارکشته مجموعه‌ای از قطعات گرانبهای پاپ را گرد آورده که چشم‌گیر و دل‌پذیر است، مجموعه‌ای که در آن ترانه‌ها در خدمت برجسته‌سازی قدرت صدای آوازه‌خوان‌شان هستند.

ادامه

آتش را برای تو حمل می‌کنم

رسانه نوا – یازدهمین آلبوم انفرادی خوانندۀ لدزپلین در حال و هوای آلبوم سه سال پیش او است. آلبوم lullaby and … The Ceaseless Roar که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. کوارتت هوشمند و مولتی اینسترومنتالیست او که به نام The Sensational Space Shifters معروف است.

ادامه
آلبوم انور براهم

روایت جز از شب‌های عربی

رسانه نوا – انور براهم، آهنگساز و عود نوازِ تونسی از دهۀ ۱۹۸۰ تا به امروز با بداهه‌نوازان جز همکاری کرده است. اما اولین آلبوم‌های او در کمپانی ای‌سی ام با عنوان «برزخ» (۱۹۹۱) و Conte de l’Incroyable Amour (1992) [داستان عشق باورنکردنی] مشخصا موسیقی سنتی عربی هستند.

ادامه

مروری بر آلبوم The Laughing Apple اثر یوسف اسلام

رسانه نوا – نقاط قوت حرفه‌ی هنرمندان گاهی اوقات آنها را بر آن می‌دارد که با علاقه به گذشته نگاه کنند و یوسف، هنرمندی که در دهه‌ی هفتاد میلادی با نام کت استیونس به شهرت بین‌المللی رسید نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ادامه

مروری بر آلبوم Dark Matter از رندی نیومن

رسانه نوا – رندی نیومن در سال‌های آغازین فعالیت حرفه‌ای به دنبال راه‌حلی برای مشکل عدم موفقیت تجاری‌اش بود. اما ظاهراً خبر نداشت ترکیب پیانوی نیواورلئان و راوی غیرقابل اعتماد که به نوعی علامت تجاری او محسوب می‌شدند مسیر مطمئنی برای رسیدن به لیست محبوب‌ترین آهنگ‌های تاریخ نیست.

ادامه