یادبودی غریبانه برای حبیب محبیان در تهران!

حضور کمرنگ چهره‌های سرشناس در مراسم هفتم حبیب؛

یادبودی غریبانه برای حبیب محبیان در تهران!

رسانه نوا – مراسم یادبود حبیب محبیان خواننده با سابقه موسیقی روز یک شنبه ۳۰ خرداد ماه در مسجد جامع شهرک غرب در حالی برگزار شد که جای خالی اهالی موسیقی در این مراسم به شدت احساس می شد.

 دقایقی پیش از آغاز برنامه تجمع مردم در خیابان های اطراف مسجد جامع ترافیک نسبتاً شدید ایجاده کرده بود.

محمد محبیان که روز جمعه به ایران بازگشته بود ساعتی پیش از آغاز برنامه به همراه جمعی از بستگان و در میان استقبال جمعیت وارد مسجد شد.

راس ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه درهای مسجد باز شده و میهمانان وارد مجلس شدند ولی علی رغم پیش بینی ها، اغلب چهره ها سرشناس موسیقی در این مراسم غایب بودند.

از میهمانان این مراسم می توان به سعید شهروز، امیر تاجیک، محمدرضا خانزاده، ناصر و مصطفی پاشایی، مهدی یراحی، مجید عبدی، یاحا کاشانی، مجید خراطها، حمیدرضا نوربخش، حسن ریاحی و … یاد کرد.

حمیدرضا نوربخش در ابتدای مراسم ضمن اشاره به فعالیت های هنری حبیب و دوری وی از حاشیه افزود: حبیب هنرمندی نجیب و فرهیخته بود که در طول زندگی هنری اش هیچ وقت به ابتذال آمیخته نشد. در ارتباط با مراسم تشیع و خاک سپاری هم خانه موسیقی و معاونت هنری وزارت ارشاد پیگیری های زیادی انجام دادند ولی متاسفانه این امر مقدور نبود که حبیب در تهران به خاک سپرده شود.

نوربخش در ادامه صحبت هایش اضافه کرد: حبیب با وعده های دولت سابق به ایران آمد ولی هیچ گاه به او اجازه فعالیت ندادند، در این سه سال که دولت جدید روی کار آمده نیز او هیچ گاه تقاضای مجوز نکرد. او خواننده بی حاشیه ای بود که همواره در مسیر خودش قدم بر می داشت و علاوه بر این، ترانه هایی با مفاهیم ارزشمند را اجرا می کرد.

در پایان گفتنی است مراسم یادبود حبیب محبیان توسط تیم اجرایی به مدیریت مسعود پارسیانی و با همکاری میلاد لطیفی، محمد ابراهیمی و سایر دست اندرکاران برگزار شد که رسانه نوا بابت همکاری بی دریغ این عزیزان از آن‌ها قدردانی می کند.

۱۳ دیدگاه

محمد

کار نوربخش همینه فقط. راه بیفته بره تو مراسم های ختم و یادبود و بزرگداشت اهالی موسیقی و بگه : فلانی هنرمند بزرگی بود و … .
کلا تعطیل کنند این خانه ی موسیقی را که هیچ خاصیتی نداره.

قاسم

نمیدانم چه رابطه ای است بین هنرمندان ارشادی و صداو سیما که در هنگام فوت از وکیل و وزیر جاضرند و او را با سلام صلوات در قطعه هنرمندان دفن میکنند. اما هنرمندانی که طرد شدند ( البته نه از سوی مردم) وقتی مرحوم میشوند (مثل همین مرحوم حبیب) ، اول مقامات خود را بخواب میزنند. اما استقبال مردم بهت آور است. من خودم بصورت اتفاقی و عبوری از برابر منزل آن مرحوم رد میشدم. جمعیت بسیاری همه جوان برای تسلی خانواده او و تشییع جنازه اش ساعتها منتظر ماندند. و چه سنگ تمامی گذاشتند جوانانی که خیلیهایشان در هنگام فعالیت حبیب شاید اصلآ به دنیا هم نیامده بودند.راز غریبی است. مرحوم فردین و حجازی و … نمونه های دیگر هستند. هر قدر تلاش میشود اینها فراموش شوند دقیقآ کار بر عکس میشود.دست مریزاد به مردم قدر شناس و فهیم.

کریم

با سلام خدمت آقایون محترم مرحوم حبیب محبیان برای جبهه و جنگ و عید غدیر و امام علی خوانده است درست نیست اون رو با بچه اش محمد مقایسه کرد روحش شاد و یادش گرامی

حمید حبیبیان

میگم هنر این بابا جز رقصیدن با چند تا دختر برهنه چی بوده که حالا تجلیل بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  کریم

  با سلام خدمت دوست محترم آقای محبیان برای جبهه و جنگ و عید غدیر خوانده است اینقدر اون رو با بچه اش مقایسه نکنید روحش شاد

حمید حبیبیان

رقاص ها در شو های حبیب و محمدش را هم بیارید بهتره
آخه مرد حسابی خوانندگی و مطربی که تجلیل نمیخواد
تجلیل مال یه انسنیه که برای مملکتش جون داده نه کسی که رفته زده و رقصیده حالا اخر عمر اومده ایران مرده چه تجلیلی برید بابا

  حبیب

  آخه امثال شما چه درکی از صدای حبیب دارن !!! متاسفم براتون …
  اگه مصیب میخوند شما گریه می کردین بهتون حال می داد !!!!!!!

uh

من نمی دونم ای یارو بابای پاشایی چکارس!!!!!!

  حمیدرضا

  مشکلت چیه حالا؟

  مهدی ثابت

  چون خود حبیب توی مراسم مرتضی پاشایی بود. پس کار قشنگی بوده که توی مراسم حبیب شرکت کرده. حتی توی مراسم مرتضی پاشایی با حبیب مصاحبه کردن و تلویزون خودمون هم نشون داد.

  حمید

  برو بابا

  علی

  ایشان انسان شریف داغ دیده است که هم حق شناس است هم بامرام درود بر حبیب درود بر پاشایی درود بر همه هنر دوستان

  احمد

  آقای عزیز … حبیب در مراسم ختم مرتضی پاشایی شرکت کرد و پدرپاشایی هم خواست جواب محبت حبیب رابدهد