محمد معتمدی: نسل ما از استاد شجریان انگیزه‌های زیادی گرفته است

«کویر» به تالار وحدت رسید

محمد معتمدی: نسل ما از استاد شجریان انگیزه‌های زیادی گرفته است

رسانه نوا – نخستین شب از کنسرت «کویر» به خوانندگی محمد معتمدی، شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد.

کنسرت کویر، شب گذشته با یک ساعت تاخیر آغاز شد و معتمدی در ابتدای کنسرت گفت: نمی توانم خوشحالی خودم را پنهان کنم که پس از یک سال کنسرت قطعاتی را اجرا می کنم که آن ها را به عشق نشان دادنشان به شما در روی صحنه، تولید کرده ایم. شما با عشق به این قطعات بازخورد مثبت به ما رساندید.

معتمدی اجرای خود را با قطعه «کویر» آغاز کرد. او پیش از این درباره این قطعه گفته بود که شعر، آهنگ و آواز کویر متعلق به اوست و به نوعی برایش نماد خودکفایی به حساب می آید. در ادامه قطعه «شکنم ساغر» اجرا شد و بعد نوبت به ساز و آواز به همراهی ساز عود رسید که معتمدی غزل «دایم گل این بستان شاداب نمی‌ماند/دریاب ضعیفان را در وقت توانایی» از حافظ را برای این کار انتخاب کرده بود. «به یاد صیاد»، تصنیف «بیا» قطعاتی بودند که در ادامه اجرا شدند. ساز و آواز دیگری با شعری از خیام نیز برای این اجرا تدارک دیده شده بود که اجرا شد. در ادامه با تصنیف «چون مرده شوم» بخش اول این کنسرت به پایان رسید.

در ادامه و پس از استراحتی کوتاه، قطعات پرواز، امید جانم، به نگاهم بنگر، رفته ز دل و دو ساز و آواز در بخش دوم اجرا شدند.

امیرمهدی مقدم (عود)، داود اسلفی (پیانو)، پویان جمشیدی (پرکاشن)، مسیح مردیها (ویولنسل) و احمد محمدیان (کلارینت و دودوک) اعضای ارکستر محمد معتمدی را شامل می‌شدند.

پس از پایان بخش دوم و در میان درخواست های مخاطبان برای اجرای قطعات دیگر که بعضا نام تیتراژ فیلم سینمایی «سیانور»، تنها اثر پاپ این هنرمند و قطعه ای از استاد محمدرضا شجریان به گوش می رسید، معتمدی اظهار کرد: من برای استاد شجریان آرزوی سلامتی می کنم. واقعیت این است که نسل ما وقتی آواز را شروع کردیم درصد زیادی از انگیزه های خود را از ایشان گرفتیم و از آثار ایشان مشق کردیم. اجازه بدهید قطعات ایشان به نام و متعلق به خودشان بماند.

در پایان قطعه «کویر» به عنوان قطعه بیز انتخاب و اجرا شد.

بدون دیدگاه