گروه «مولانا» به خوانندگی سالار عقیلی روی صحنه رفت

به آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی در تالار وحدت

گروه «مولانا» به خوانندگی سالار عقیلی روی صحنه رفت

رسانه نوا – گروه «مولانا» به سرپرستی و آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی، روزهای هشتم اردیبهشت ماه به خوانندگی سالار عقیلی کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

در این کنسرت محمدجلیل عندلیبی سرپرست، آهنگساز و نوازنده سنتور، سالار عقیلی خواننده، امیرحسین رضا نوازنده تار و جابر اطاعتی نوازنده کمانچه، سانوا عندلیبی نوازنده عود، سالار عندلیبی نوازنده تمبک، فرهاد عندلیبی نوازنده دف و آراس رجبی نوازنده نی حضور داشتند.

رپرتوار این برنامه به بخش هایی از آلبوم «میهن» که اسفند ماه سال گذشته به آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و با صدای سالار عقیلی منتشر شده بود به علاوه ساز و آواز و قطعاتی دیگر اختصاص یافت.

در بخش اول این کنسرت، بداهه نوازی تار و تبنک در شور و ابوعطا با هنرمندی استاد امیرحسین رضا و سالار عندلیبی اجرا و بخش دوم شامل پیش درآمد شوشتری، بداهه نوازی درآمد شوشتری و ورود به اصفهان، تصنیف صبوحی زدگان (شعر مستوره کردستانی)، ساز و آواز بیات راجع و ورود به دشتی، تصنیف میهن ای میهن (شعر ابوالقاسم لاهوتی)، ساز و آواز دشتی و فرود به شور، تصنیف وطنم خوشتر (شعر محمدجلیل عندلیبی، برداشتی از مستوره کردستانی)، ساز و آواز شور و ورود به اصفهان و تصنیف در این عشق بمیرید (شعر مولانا) می‌شد.

سالار عقیلی چهار شب در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد که دو شب آغازین آن هشتم و نهم اردیبهشت ماه به همکاری با گروه مولانا اختصاص داده شده است.

این کنسرت به همت موسسه ققنوس به مدیریت محمدحسین توتونچیان برگزار شد.

بدون دیدگاه