یک دقیقه سکوت سالار عقیلی به احترام داود رشیدی

کنسرت سعید فرج‌پوری و سالار عقیلی برگزار شد

یک دقیقه سکوت سالار عقیلی به احترام داود رشیدی

سانه نوا – شامگاه پنجم شهریور ماه ۹۵، «سعید فرج‌پوری»، آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه، به همراه «سالار عقیلی» قطعات تازه‌اش را در برج میلاد تهران به روی صحنه برد.

این کنسرت به همت موسسه ققنوس و درحالی برگزار شد که سالار عقیلی در ابتدای این برنامه گفت: خبر از دست دادن یکی از بزرگان سینمایی ایران و از اساتید فن بازیگری را امروز شنیدم. به احترام این هنرمند پیشکسوت یک دقیقه سکوت می کنم. پس از سکوت یک دقیقه ای سالار عقیلی با قطعه «وطن» به یاد استاد داوود رشیدی کنسرت خود را آغاز کرد.

همچنین فرج‌پوری که طی چند سال اخیر اجرایی در تهران نداشته، چندی پیش تور «میخانه‌ خاموش» را در خارج از ایران برگزار کرد. او در این کنسرت از حضور نوازندگان جوان بهره برد. فرج‌پوری پیش از این آلبوم «دریای بی‌پایان» را با همکاری گروه «دستان» و آهنگسازی خودش و صدای سالار عقیلی منتشر کرده بود که از جمله آثار موفق در موسیقی سنتی طی چند سال اخیر به شمار می‌رود.

این برنامه در دو بخش اجرا می‌شد که در بخش اول قطعات ملی میهنی اجرا شد و همچنین و در بخش دوم تصانیف و آثاری در دستگاه همایون و آواز افشاری بر روی سروده‌های شاعرانی چون شهریار، سایه، مولانا و محمد علی بهمنی  از آثاری از گذشتگان اجرا شدند.

همچنین در این اجرا سالار عقیلی میزبان هنرمندان مشهوری چون: «ناصر ملک مطیعی»، «نصرالله وحدت»، «پوری بنایی»، «نیوشا ضیغمی»، «بابک زرین» و … بود.

در این اجرا آهنگسازی و سرپرستی گروه را «سعید فرج‌پوری» برعهده داشت و نوازندگانی چون آزاد میرزا پور (تار)،‌ فردین لاهور پور (نی)،‌ حریر شریعت زاده (پیانو و دف)،‌ داود منادی (ویلن سل)، سهراب برهمندی (ویلن آلتو) ، منیکا لران (ویلن)، علیرضا دریایی (ویلن)، صابر سوری (عود)،‌ محمدرضا اسکندری (تار باس)، سحاب تربتی (تنبک) و روزبه زارعی (سازهای کوبه ای) به هنرنمایی پرداختند.

۳ دیدگاه

بامداد

مرحوم رشيدي صبح جمعه فوت كردند اقاي سالاري چطوري پنجشنبه شب تسليت گفتند؟

    امید

    کمی دقت : شامگاه پنجم شهریور ضرر نداره

محمد احمدی

درود بر شرفت واقعا که اسم سالار برازنده توست چرا که با این کارت به ما هم یاداوری کردی که قدر هنر مندامون رو بدانیم . ادیگودی