پیانونوازی شهرداد روحانی در نیاوران

طی سه شب و با استقبال مخاطبان برگزار شد

پیانونوازی شهرداد روحانی در نیاوران

رسانه نوا – نخستین شب از کنسرت کوارتت شهرداد روحانی سه‌شنبه ۱۲ مردادماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در این برنامه که به اجرای قطعاتی از ساخته‌های روحانی اختصاص داشت، نازلی بخشایش با ساز هارپ و آرش اسلامی و صابر جعفری با سازهای کوبه‌ای به همراهی پیانوی روحانی پرداختند.

اجرای برنامه با قطعه «سرزمین مادری» آغاز شد که شهرداد روحانی در سال‌های دفاع مقدس آن را به یاد انسان‌های والایی که در دفاع از سرزمین مادری خود جنگیدند ساخت و اجرای جدید آن را هم به آن رزمندگان اهدا کرد. پس از آن نوبت به اجرای قطعات پروانه، مادر، میدان آزادی، بادبادک، مهتاب، لحظات شیرین، عذرا، رقص بهار، ابدیت، بر فراز آسمان‌ها و صدایی در شب رسید.

در طول اجرای این قطعات، دو نوازنده کوبه‌ای با اجرای بیش از ده ساز مانند دف، کاخن، کوزه، مثلث، زیلوفون و… رنگ و بوی جالبی در آهنگ‌ها ایجاد کردند. بسیاری از این قطعات که پیش از این به همراه ارکستر اجرا شده و در آلبوم‌های مختلف شنیده شده‌اند این بار توسط ۴ نوازنده به اجرا درآمدند، در حالی که تنوع صوتی ایجاد شده توسط گروه کوبه‌ای به خوبی توانست حجم صوتی لازم را ایجاد کند.

پایان بخش این کنسرت قطعه «اصفهان» بود اما تشویق‌های تماشاگران باعث شد شهرداد روحانی بار دیگر به صحنه برگردد و قطعه دیگری را اجرا کند.

گفتنی است با توجه به استقبال مخاطبان، این کنسرت برای دو روز دیگر نیز تمدید شد.

 

بدون دیدگاه