اجرای کنسرت مشترک مانع بروز افتراق میان انسانها می‌شود

شهرداد روحانی:

اجرای کنسرت مشترک مانع بروز افتراق میان انسانها می‌شود

رسانه نوا – رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: اجرای کنسرت مشترک، وجوه اشتراک انسان ها را نشان می دهد و مانع بروز نقاط افتراق می‌شود.

شهرداد روحانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار موسیقی ایرنا افزود: اجرای برنامه مشترک موسیقی ایران و ایتالیا همزمان با آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران و زلزله در ایتالیا شد و با توجه به برنامه ریزی هایی که از قبل شده بود، تصمیم گرفتیم اجرا را به حادثه دیدگان این دو واقعه تلخ تقدیم کنیم.

وی با بیان اینکه با این اقدام خواستیم ادای دینی به آتش نشانان کرده باشیم، ادامه داد: تقریباً ۴۵ نوازنده ایتالیایی باید بعد از همان شب اجرا ایران را به مقصد کشور خود ترک می‌کردند بنابراین امکان تغییر در اجرا نیز وجود نداشت.

روحانی با ابراز تاسف از این دو حادثه تلخ در ایران و ایتالیا اظهار داشت: تقدیم اجرای ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی ایتالیا به حادثه دیدگان مورد توجه رسانه های ایتالیا نیز قرار گرفت و در جراید آنها واکنش های مناسبی داشت.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره اجرا مشترک ایران و ایتالیا نیز گفت: اجرای بسیار موفق و خوبی بود و بازخوردهای که از مهمانان خارجی بسیاری که در سالن حضور داشتند، گرفتیم، نشان داد سفرای کشورهای مختلف و مهمانان ایرانی نیز از این اجرا لذت برده اند.

وی افزود: پس از این اجرا پیشنهاد برگزاری برنامه‌های مشترک از طرف هنرمندان ایتالیایی مطرح شد و درصددیم تا برای تبادلات فرهنگی بین ایران و کشورهای اروپایی این گونه برنامه ها را دوباره اجرا کنیم.

این آهنگساز و مدرس موسیقی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه هایی از این دست نشان می دهد که انسان ها چقدر وجوه مشترک دارند و چه خوب است به جای تمرکز روی نقاط افتراق، روی نقاط اشتراک دست بگذاریم. اینگونه جهان جای زیباتری می‌شود.

به گزارش ایرنا، کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی ایتالیا روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه در تالار وحدت و با حضور ۴۵ نوازنده ایتالیایی و ۴۵ نوازنده ایرانی با رهبری شهرداد روحانی و پائولو اولمی رهبری ارکستر ایتالیا برگزار شد.

در این برنامه قطعاتی چون «ویلیام تل اورتور» اثر جاکومو روسینی، «کاپریس ایتالیایی» اثر پیتر ایلچ چایکوفسکی، «باغ ایرانی» به اجرا در آمد.

ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت ۸ روز پنجشنبه هفته گذشته دچار حریق شد که پس از حدود سه ساعت، ۱۵ طبقه ساختمان کامل تخریب شد و فرو ریخت.

بدون دیدگاه