نوش‌آبادی: تخلف ببینیم خودمان کنسرت را لغو می‌کنیم

نوش‌آبادی: تخلف ببینیم خودمان کنسرت را لغو می‌کنیم

رسانه نوا – حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد اگر مسئولان در ارشاد خود متوجه تخلفی در کنسرت شوند، آن را لغو می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،‌ بحث لغو کنسرت‌ها به یکی از حواشی جدی حوزه فرهنگ و هنر در ماه‌های اخیر تبدیل شده است. یکی از تازه‌ترین موضع‌گیری‌ها در این زمینه به اظهارنظر سخنگوی وزیر ارشاد در این زمینه برمی‌گردد. 

او در گفت‌و‌گویی که با «ایسنا» داشت درباره واکنش دادستانی به بحث کنسرت‌ها صحبت کرد و در بخشی از این گفت‌و‌گو به جزئیات تخلف‌ها در کنسرت‌ها پرداخت. 

نوش‌آبادی گفت:  «اگر مجریان کنسرت بخواهند تعهدات خود را اجرایی نکنند، ممکن است در طول برنامه، خودمان کنسرت را لغو کنیم. کما این‌که این اتفاق افتاده و برنامه‌ای که ضوابط و معیارها را رعایت نکرده، اجازه اجرای دوباره نگرفته است.»

او با تأکید بر این‌که این پیشنهادها منافات و تعارضی با برنامه‌ریزی،‌ نظارت و دقت نظر ما ندارد، گفت: «تنها موضوع به ضبط کردن برنامه مربوط است که اگر آن هم قانونی و در راستای وظایف دستگاه‌های ذی‌ربط باشد، ما ترسی نداریم؛ ولی باید تمام مسائل در راستای تأمین امنیت، اجرای مطلوب برنامه، پیشگیری از اتفاق‌های ناگوار و اجرای بدون حاشیه برنامه باشد. بنابراین ما چیزی از همکاری نکردن برای برگزاری کنسرت نمی‌بینیم، چون پیشنهادهای داده‌شده به معنای مخالفت با اجرای کنسرت‌ها نیست.»

نوش‌آبادی ادامه داد: «دوستان ما در حوزه قضایی معتقدند، برای سالم نگه داشتن سالن‌های اجرای موسیقی از حواشی و تأمین امنیت کشور و پیشگیری از برخی رفتارهای بزهکارانه باید تدابیر لازم در نظر گرفته شود. در برخی مواقع ممکن است خواننده به‌صورت ناخودآگاه رفتاری خلاف عرف و ضابطه داشته باشد یا تماشاچیان و مخاطبان در فضای هیجانی قرار بگیرند و رفتارهایی برخلاف ضوابط شرعی، قانونی و تعهدات اخذشده نشان دهند. اتفاقی که به‌ندرت رخ می‌دهد، ولی احتمالا منظور دادستان آن است که باید تدابیر لازم برای پیشگیری از جرم به کار گرفته شود تا از بروز حواشی جلوگیری شود.»

معاون وزیر ارشاد در پایان و در جمع‌بندی گفت: «این پیشنهادها یک نوع تأکید بر سلامت اجرای برنامه‌های موسیقی است، تا شاهد لغو کنسرت‌ها نباشیم.»

بدون دیدگاه