خبری از ربنای شجریان نشد اما ویگن روی آنتن رفت!

خبری از ربنای شجریان نشد اما ویگن روی آنتن رفت!

رسانه نوا – در روزهای گذشته اخباری مبنی بر درخواست وزیر ارشاد از رئیس صداوسیما برای رفع توقیف «ربنا»ی محمدرضا شجریان در رمضان امسال منتشر شد اما رمضان المبارک آغاز شد و از ربنای شجریان خبری نشد. پس از سالها و درخواست های مکرر و بی شمار دوستداران و علاقمندان صدای خسروی آواز ایران متاسفانه دعای افطار شجریان روی آنتن نرفت اما به جایش در اتفاقی قابل پیش بینی در قسمت آغازین سریال «نفس» جلیل سامان یکی از قطعات عاشقانه ویگن ددریان خواننده پاپ روی آنتن رفت. داستان نفس در دهه ۵۰ می‌گذرد و داستان دختری جوان را روایت می‌کند که طی اتفاقی که در یک سینمای لاله زار رخ می‌دهد نوار کاستی به دستش می رسد که مارک کمپانی معروف «آونگ» روی آن به چشم می خورد. حین بررسی کاست توسط دختر جوان است که صدای ویگن به وضوح روی آنتن می رود.

به گزارش نوا به نقل از سینماژورنال، پیشتر و در سریال «معمای شاه» نه فقط صدای خوانندگان پهلوی پخش شد بلکه تصویر خوانندگانی نظیر ابی و ستار هم روی آنتن رفته بود و در این شرایط اینکه «نفس» هم صدای آن خوانندگان را پخش کند چندان عجیب نیست.

۱۳ دیدگاه

هادی

ما که ناراحت نیستیم . ما با اذان روزه باز میکنیم نه با شجریان که با اجنبیه ها عکس میگیره .

حسین

زنده وپاینده باد خسروی آوازایران

محسن

بیکاری تو کشور داد میکنه، خیلی ها حقوق نجومی میگیرن و مهم تر از همه گاز مفت و مجانی به ترکیه صادر میشه اونوقت شما از شجریان دم می زنید. عوام فریبی رو دیگه بس کنید.

منم

ربنای شجریان پخش بشه یا نشه دعای یک نسل پشت سر این هنرمنده

    رضا

    ما هر روز با ربنای شجریان افطار می کنیم (با برنامه باد صبا)

ali

به خدا قسم درد ما ربنای شجریان نیسیت. درد کارهای پنهانی دولت در سند ۲۰۳۰ است.

بين الملل

چه ربطی داشت!

علی

بزودی شاهد خوانندگی تتلو با آن خال کوبی های عجیب و غریبش در صدا و سیما هم خواهیم بود

آریا

حالا شما روزتا بگیر اگه نمازتم را هم خوندی ربنا برات پخش میکنم آی قربونش برم

ali

چند روز پیش در شبکه خبر خبری درج شد که می خواهند با استاد شجریان مذاکره کنند که در سیما حاضر شود .در جمعی بودیم یکی این خبر را خواند و به یکباره بعضیها از شوق نمی توانستند که چه کنند و بالا و پایین می پریدند.پرسیدم چه شده گفتند که قراره استاد در سیما حاضر بشه و دیگر اوازهای استاد را سیما پخش کنه.ازشون پرسیدم خدا وکیلی کدام یک از شما یک تراک از استاد در فلاشتون داریبد که یا در منزل یا محل کار و یا داخل خودرو گوش کنید.گفتند نه موسیقی نسل ما فرق میکنه.گفتم اونهایی که استاد را خونه نشین کردند همین خود شمایید که فیلم بازی می کنید.اگر اوای ربنای استاد اهنگ پبشباز حداقل ده در صد شما ها بود .اگر حداقا به جای ده درصد این جفنگیات که به عنوان موسیقی عرضه میشه و شما هم استقبال می کنید فقط بجای ده در صد این جفنگیات اوازهای استاد را گوش می کردید الان استاد خانه نشین نبود.متاسفانه خودمون به زمین می زنیم و بعد با دلسوزی مکارانه می گیم یا علی بلند شو تو می تونی.اگر مردم پشت یک هنرمند واقعی باشند هیچ قدرتی نمی تونه اونا خونه نشین کنه.مقصر خودمونیم.

ایرانی

کاسبا ربنا هم به بازار آمدند

1 2