آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران

آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران

رسانه نوا – مرحله نهایی پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران شنبه سیزدهم شهریورماه با داوری اساتید دف در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیات انتخاب پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران متشکل از زانیار حسامی، بهروز قهاری و افشین خلج پس از بررسی بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان دف نواز سراسر کشور، ۶۳ نوازنده را شایسته شرکت در مرحله نهایی این جشنواره دانست.

در مرحله نهایی این رقابت که از ساعت ۹ صبح روز شنبه سیزدهم شهریور ماه در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن برگزار می شود، مهرداد کریم خاوری، استاد فرزاد عندلیبی، استاد بابک ربوخه و مهدی غلامی به عنوان هیأت داوران حضور دارند.

براساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه این جشنواره از ساعت ۹ تا ۱۱ شیرین سرحدی و نجمه ربیعی از اصفهان، لبیب جذبانی از گلستان، عطا سبزواری و علی محمدی از زنجان، مصلح حسینی، شاهو رستمی راد، ثنا محمدی و سعید فرزانگان از کردستان، علی کاربین از خراسان رضوی، فرحان افصحی، ستایش ایلیات و مارال فرهت نژاد از البرز، احسان جهانی کیسمی از گیلان، علی صیادپور از مازندران، شیوا شیانی از بندرعباس، سیامک میرزایی، محمد امیر عزیزی، آیدا شریفی، مهیار قهاری، امیرعباس برفی، آتنا قرائی پور و آتنا حمزه از تهران در رده سنی «الف» باهم به رقابت می پردازند.

در رده سنی «ب»، محمدرضا قلی پور از چهار محال و بختیاری، مهران حسین خانی از بوشهر، ایمان لطفی کلهری، بابک سبزواری و مرتضی عطابخش از زنجان، علیرضا فدایی از خوزستان، عنایت الله حسینی از مرکزی، امیر محمد شریفی، عرفان مرادی، امیر ملکی، زانیار رستمی، سبحان کریمی، هیوا رنجبر و فواد زارعی از کردستان، جاوید داوری خامنه و محسن بیات از البرز، داود قنبری، علی اکبر باقری، آناهیتا جبارپور، سجاد شیخ ولی زاهد، گرگین خاضعی، آیدین عبداللهی، امیر علی قربانی، امیرحسین لیاقت، ولی الله آسیابی، پریسا جندقی و  مارال خلیلی از تهران، رضا زارع از شیراز، آرزو شفاهت، امید محمدی، محمد جواد امینی، فرشاد حسیبی و نسرین برهانی از اصفهان، پانیز رضایی از مازندران، ریحانه غلامی از گلستان، علی درقدمی از سمنان و احسان آدینه به همراه سهیل امیراحمدی از قزوین از ساعت ۱۲ تا ۱۷ برای رقابت روی سِن سالن مبارک می روند.

همچنین در بخش ویژه آرش مرتضایی فر از تهران و پرنیان سلیمانی از اصفهان از ساعت ۱۱ درحضور اساتید دف نوازی کشور باهم به رقابت می پردازند.

پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران با محوریت ساز دف مرداد و شهریورماه ۹۵ به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای بهمن به دبیری مهدی غلامی و در دو بخش گروه سنی سیزده تا بیست سال و بیست سال به بالا در نخستین فرهنگسرای پایتخت در حال برگزاری است.

اختتامیه این جشنواره روز یکشنبه چهاردهم شهریورماه از ساعت ۱۸ با هنرمندی دف نوازان و تقدیر از نفرات برگزیده در سالن نغمه این فرهنگسرا برگزار می شود که حضور برای عموم علاقه مندان آزاد است.

نفرات راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سالن سنجری فرهنگسرای بهمن واقع در انتهای بزرگره شهید نواب صفوی، میدان بهمن، خیابان شهید وفائی مراجعه کنند.

بدون دیدگاه