سه دیدگاه درباره «شور آواز»

سه دیدگاه درباره «شور آواز»

رسانه نوا – محسن الهامیان – مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی – درباره کنسرت «شور آواز» ارکستر و کُر «بل کانتو» گفت: انتظار نداشتم یک گروه آماتور بتواند چنین اجرای خوبی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، کنسرت «شور آواز» ارکستر و کُر «بل کانتو» هفتم شهریورماه در تالار وحدت برگزار شد. در این کنسرت، ۱۲ قطعه اپرای ایتالیایی اجرا شد. کسانی مانند لوریس چکناواریان، محسن الهامیان و هما سادات افسری که به تماشای این اجرا نشستند، در گفت‌وگو با ایسنا، به بیان دیدگاه‌شان درباره این کنسرت پرداختند.

هما سادات افسری – مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی- در این‌باره معتقد است: نیما پناهی‌ها – رهبر این کنسرت – واقعا سال‌های سال است که با وجود جوان بودن، برای ارکستر و تنظیم آثار زحمات زیادی کشیده است. پارتیتورهای این کنسرت به‌نحو احسن اجرا شدند و دقت بسیاری روی آن‌ها صورت گرفته بود. من آینده خوبی را برای این گروه می‌بینم. انتخاب او در حد یک ارکستر مجلسی، بسیار سنجیده بود و افراد خوبی برای کُر انتخاب شده بودند.

محسن الهامیان – مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی – نیز درباره این اجرا به ایسنا گفت: اجرای خیلی خوبی بود. اعضای ارکستر و کُر خیلی علاقه‌مند و کوشا بودند که این‌گونه خود را ارتقا دادند. کارهای سختی برای اجرا انتخاب کرده بودند و در انتقال احساس موسیقی موفق عمل کردند. اگر حتی نقطه ضعفی در اجرا وجود داشته باشد، این خوبی‌ها آن نقاط ضعف را می‌پوشاند.

لوریس چکناواریان – آهنگساز و رهبر ارکستر – نیز درباره «شور آواز» اظهار کرد: کار خیلی خوبی بود و خیلی زحمت کشیده بودند. ذوق و اشتیاق در گروه کُر به چشم می‌خورد و خیلی خوب بود.

به گزارش ایسنا، در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، مونیکا لران (کنسرت‌مایستر)، امین عطایی (نوازنده ویولن)، پژمان اختیاری (نوازنده ویولا)، نگار نوراد (نوازنده ویلنسل)، پروانه انارکی (نوازنده کنترباس) و نیز پریسا دلفانی (خواننده سوپرانو)، مرتضی اکبرزاده غلامی (خواننده تنور)، محمد حقیقی (خواننده باس) و همچنین دیگر خوانندگان آواز در کُر «بل کانتو» به هنرنمایی پرداختند.

بدون دیدگاه