توضیح مرادخانی درباره بازدید وزیر ارشاد از معاونت هنری

توضیح مرادخانی درباره بازدید وزیر ارشاد از معاونت هنری

رسانه نوا – معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره جلسه‌های این معاونت با وزیر ارشاد، دیدار اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌های موسیقی و تئاتر با نمایندگان مجلس و ایجاد آئین‌نامه برای جشنواره موسیقی فجر توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، علی مرادخانی شامگاه گذشته پس از آئین رونمایی پوئم سمفونی آزادگان، درباره جلسه مدیران معاونت هنری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق دیدارهای نوبه ای که آقای وزیر دارند در معاونت مهمان ما بودند که جلسه‌ای با مدیران برگزار کردند و راهبردهای اصلی وزارتخانه را که باید به طور مشخص مدیران پیگیری و کار بکنند به ویژه در موضوعات اساسی و بخش‌های نظارتی مطرح کردند.

او ادامه داد: پس از آن با شورای سیاست‌گذاری و  دست‌اندرکاران جشنواره تئاتر فجر صحبت کردند که آقایان شفیعی و اسدی توضیحاتی را پیرامون جشنواره دادند و وزیر نیز ضمن تشکر گفتند که لزومی ندارد برای برگزاری جشنواره‌ها دولت خودش همه کارها را انجام بدهد و در بسیاری از موارد می‌توان کارها را به صنف‌ها واسپاری کرد.

مرادخانی گفت:در ادامه جلسه‌ای با شورای سیاست‌گذاری و دست‌اندرکاران جشنواره موسیقی فجر برگزار و توضیحات مفصلی درباره جشنواره‌های تخصصی و جشنواره جوان به وزیر ارائه شد. در این جلسه مطرح شد که می‌توان در جشنواره موسیقی نگاهی متفاوت‌تر نسبت به آنچه تا به حال دیده شده داشته باشیم و کاری کنیم که این جشنواره جمع‌بندی یک سال موسیقی ایران را داشته باشد.

وی افزود: هرچند که موسیقی در ارزیابی و رقابت نسبت به سایر حوزه‌ها متفاوت‌تر است اما تلاش کرده خودش را به صنف‌ها نزدیک کند. از آنجایی که صنف‌ها نسبت به گذشته در موسیقی زیادتر شده‌اند، شاید بتوانیم در سال‌های آینده بخش‌های کاری را میان آن‌ها تقسیم کنیم.

معاون امور هنری وزارت ارشاد همچنین درباره تعامل با مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اخیرا نمایندگان حوزه فرهنگی مجلس علاقه‌مند هستند که در جریان جزئیات مختلف حوزه‌های هنری قرار بگیرند. آن‌ها با دست‌اندرکاران حوزه تئاتر و موسیقی جلساتی را داشتند و به احتمال قوی پس از این جلسات اولیه با خود من نیز جلسه برگزار خواهیم کرد.

او که شامگاه ۱۳ دی‌ماه در تالار وحدت در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، تاکید کرد: تعامل حوزه اجرایی و مجلس می‌تواند منجر به ارتقای برخی امور مانند بودجه، برنامه ریزی، برگزاری جشنواره‌های استانی و حمایت از ارکسترهای بزرگ باشد. ما هرچه بتوانیم ارکسترها را در این زمینه پایدار کنیم، انسجام درونی موسیقی زیاد می‌شود و اگر مجلس از آن حمایت کند می‌توانیم آثار خوبی را در حوزه‌های ملی، ارزشی و هویتی بهتر پیگیری کنیم.

مرادخانی درپاسخ به اینکه وزیر سابق ارشاد در دوره قبل جشنواره موسیقی فجر، حضور پیدا نکرد آیا صالحی امیری برنامه‌ای برای حضور در سی‌ودومین دوره جشنواره موسیقی فجر دارد؟ گفت: انشالله تشریف می‌آورند.

او همچنین درباره جلسه با منتقدان جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد جلسه‌ای را با منتقدان برگزار کردند و قرار است جلسه‌ای دیگر را نیز برگزار کنند. نتیجه آن نیز پس از جمع‌بندی به اطلاع می‌رسد.

معاون امور هنری وزارت ارشاد در پاسخ به پرسشی مبنی بر تدوین آئین‌نامه برای جشنواره موسیقی فجر نیز گفت:  باید فضای کاری و اصول اولیه را تعریف کنیم و هر سال با توجه به رویکردی که جشنواره‌دارد جزئیات را موجزتر و مشخص‌تر بیان کنیم.

بدون دیدگاه