هانا کامکار

هانا کامکار متولد ۲۷ شهریور ۱۳۵۹ در تهران، بازیگر و خوانندست.

فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی سینما از دانشگاه سوره می باشد همچنین دوره دیده کلاس های موزیک کمانچه و ویلن نزد اساتید بنام می باشد، او همچنین عکاس حرفه ای می باشد.

شروع با موسیقی

هانا کامکار متولد خانواده موسیقی پرور و مشهور کامکارها می باشد، از سال ۱۳۷۱ وقتی ۱۲ ساله بود کارش را در موسیقی با نوازندگی دایره شروع کرد، او شیوه نوازندگی دف را نزد پدرش بیژن کامکار فرا گرفت.

کامچه تا ویلن

در کودکی به مدت ۲ سال ویلن کلاسیک را نزد ارسلان کامکار فرا گرفت، و سپس دو سال نیز دوره کمانچه را نزد اردشیر کامکار گذراند.

خوانندگی تا فیلم سازی

او در سال های ۷۸ الی ۱۳۸۲ ردیف آوازی را نزد استاد خود نجمه تجدد فرا گرفتف سپس بعد از فارغ التحصیلی کارگردانی سه فیلم کوتاه و یک مستند بلند را ساخت.

از عکاسی تا نمایشگاه

او از سال ۱۳۷۹ فنون عکاسی حرفه ای را نزد اساتیدی چون محمدحسین فرجو، شهریار توکلی و بهمن جلالی یاد گرفت، او چندین نمایشگاه از تجربه های عکاسی خود را نیز برگزار کرده است.

نوازندگی گروه کامکار

هانا کامکار از ۲۳ سالگی به عضویت گروه موسیقی کامکارها درآمد و بعنوان خواننده ، نوازنده ساز دف، مسئول روابط عمومی و عکاس گروه فعالیت می کند.

بازیگری هانا کامکار

در سال ۱۳۷۹ به مدت یکسال دوره های بازیگری را در آموزشگاه استاد محمدعلی کشاورز زیر نظر حمید سمندریان گذراند و از سال ۱۳۸۰ با بازی در مجموعه تلویزیونی آقا و خانم تجربه و نمایش نیمروز خواب آلود وارد این عرصه شد.

فعالیت های مستقل هانا کامکار

وی مدیریت هنری گروه دف نوازان تخت جمشید و همخوانی و نوازندگی دف در دو کنسرت تهران این گروه در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ را در کارنامه کاری مستقل خود از گروه کامکارها دارد.

در سال ۱۳۹۱ نیز با تشکیل گروه دف و نی به سرپرستی پدرش بیژن کامکار، به نوازندگی دف و خوانندگی کر این گروه در چندین کنسرت شهر تهران پرداخت.

تدریس

 از شش سال تدریس خصوصی ساز دف، از سال ۱۳۸۶ در آموزشگاه ودا از سال ۱۳۸۹ در آموزشگاه کامکارها مشغول به این کار شد.

فعالیت محیط زیستی

از نوجوانی تحت آموزش‌های مادر شیدا صادقی و بانو مه لقا ملاح به حفظ محیط زیست علاقمند و تا کنون یکی از فعال‌های جدی محیط زیست است.

از سال ۱۳۹۵ با حکم معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست به عضویت شورای سیاستگزاری نخستین جشنواره موسیقی سبز، درآمد و در بخش موسیقی کودک جشنواره، داور بخش انتخاب گروه برتر بود.