هیلاری داف Hilary Duff

هیلاری داف Hilary Duff معروف به هیل متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۸۷ هنرپیشه، خوانندهٔ پاپ، ترانه‌سرا و تاجر آمریکایی است.

از او به عنوان ستاره کم حاشیه و زیباروی هالیوودی یاد می شود.

وی دندانهای محکمی ندارد و مدام در کنسرت‌های مختلف بر اثر برخورد با میکروفون تکه‌ای از دندانهایش کنده می شود.

در آگوست ۲۰۰۵ اعلام کرد که یکی از دندانهای جلوی خود را در هنگام آواز خواندن در اثر برخورد میکروفون با آن از دست داده ‌است.

هیلاری دومین فرزند خانواده است. پدرش صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای و مادرش خانه‌دار هستند.

همچنین یک خواهر بزرگتر از خود به نام «هیلی» دارد که او نیز بازیگر و خواننده است.

پدر و مادر هیلاری در سال ۲۰۰۶ بعد از ۲۲ سال زندگی از هم جدا شدند.

هیلاری غم ناشی از این اتفاق را در شعرهای غریبه و زن کولی منعکس نمود.

او و خواهرش به توصیه ی مادرشان در کلاسهای بازیگری ثبت نام کردند. سپس موفق شدند در تئاترهای محلی گوناگون نقشهایی را به عهده گیرند.

این دو در سنین ۶ و ۸ سالگی در اجرای بالهٔ فندق شکن در شهر سن ‌آنتونیو شرکت داشتند.

از آن پس علاقهٔ بسیاری به بازیگری پیدا کردند و راه آموختن بازیگری حرفه‌ای را در پیش گرفتند. به همین سبب، به همراه مادرشان به کالیفرنیا سفر کردند، اما پدر در تگزاس ‌ماند تا کارش را از دست ندهد.

دو خواهر بعد از سالهای متوالی و قراردادهای متفاوت، موفق شدند در نقشهای جزئی چند سریال تلویزیونی حاضر شوند.

هیلاری اولین بار در سری داستانهای کوتاه «زن واقعی» (true woman) نقش بسیار کوتاهی را بازی کرد.

او همچنین نقش کوتاه دیگری در فیلم بازی با عشق (playing by heart) ایفا نمود. اما آن نقش به قدری کوتاه بود که از دید بینندگان پنهان ماند.

سپس برای اولین بار به عنوان یک ستاره در فیلم ملاقات کسپر با وندی درخشید.

او در این فیلم نقش دختری به نام وندی را بازی می‌کرد که کاسپر یک شخصیت کامپیوتری را همراهی می‌کرد. این فیلم در بین کودکان بسیار معروف شد.

در سال ۱۹۹۹ به عنوان نقش دوم در یک سریال تلویزیونی به نام جوینده احساسات بازی کرد.

داستان این فیلم از روی یک رمان که کاتلین کین آن را نوشته برداشته شده بود. هیلاری به عنوان برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر در این سریال تلویزیونی شناخته شد.

شهرتش به سال ۲۰۰۰ و زمانی برمی گردد که به بازیگری در سازمان حمایت از بازیگران جوان پرداخت.

هیلاری شروع به بازی در فیلم Daddio کرد، اما قبل از اینکه فیلم به مرحلهٔ فیلمبرداری برسد، از استفاده از وی در این فیلم خودداری شد.

این اتفاق سبب شد تا نسبت به بازیگری دلسرد شود. اما مادرش همواره او را به بازیگری تشویق می‌کرد. تا اینکه یک هفته بعد از آن، برای یک سریال تلویزیونی به نام لیزی مک‌گوآیر تست بازیگری داد و موفق شد تا نقش لیزی را مال خود کند.

بعد از آن برای بازی در فیلم سینمایی لیزی مک‌گوایر در سال ۲۰۰۳ دعوت شد.

این فیلم توانست برای سازندگانش پولی معادل ۵۵ میلیون دلار از سراسر دنیا به ارمغان بیاورد.

البته با موفقیت هیلاری در هنر، برخی از روزنامه‌ها علیه او مقالاتی نوشتند.

این مقالات بیشتر از سوی طرفداران بریتنی اسپیرز بود، زیرا با پررنگ شدن هیلاری در هنر از طرفداران بریتنی کاسته می‌شد.

هیلاری همچنین به عنوان بازیگر مهمان در چند سریال تلویزیونی بازی کرد که اولین آنها آرزوی شیکاگو بود که در ماه مارس ۲۰۰۰ ساخته شد.

در اینجا هیلاری نقش یک دختر بیمار را بازی کرد.

او سپس با هدف گسترش دامنهٔ کاری و نشان دادن استعداد و توانایی‌های درونی خود به دنیای موسیقی پا نهاد که حاصل آن سه آلبوم دارای گواهی‌نامه پلاتین از انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) و فروش بیش از سیزده میلیون نسخه از آلبوم‌هایش می‌باشد.

در سال ۲۰۰۲ آهنگ من نمی‌توانم منتظر بمانم (I can’t wait) را که اولین بار به وسیله بروک مک کلینت خوانده شده بود را برای فیلم لیزی مگوایر بازخوانی کرد.

همچنین او در همین سال آهنگ The tiki room را برای اولین آلبوم والت دیزنی Disney Mania خواند.

این اولین آلبوم هیلاری است که متشکل از ۱۱ آهنگ می‌باشد. این آلبوم یک آلبوم کریسمس بوده و آهنگهای مربوط به کریسمس در آن گردآوری شده‌اند. در برخی آهنگهای این آلبوم، خواهرش هیلی، کریستینا میلیان و لیل رومیو با او همخوانی می‌کنند.

دو آهنگ از این آلبوم برای قرار گرفتن در فیلم انتخاب شدند. آهنگ «خیابان بابا نوئل» برای فیلم خیابان بابانوئل ۲ و آهنگ «کریسمس باید چگونه باشد»، برای فیلم «دوجینش ارزانتر است» است.

هیلاری در سال ۲۰۰۳ برای فیلم لیزی مک‌گوایر آهنگهای «چرا که نه» و «من نمی‌توانم صبر کنم» را خواند.

این آهنگها بعدها در دو آلبوم دیگرش، «دگردیسی» و «نامحدود» قرار گرفتند. این آلبوم در مقام چهاردهم بهترین آهنگ‌ها قرار گرفت.

دومین آلبوم والت دیزنی در سال ۲۰۰۴ منتشر شد که هیلاری و خواهرش آهنگی به نام گربه‌های سیامی (The Siamese Cats) را در آن خواندند. همچنین آهنگ چرخهٔ حیات (Circle of life) به وسیلهٔ هیلاری و دیگر ستارگان والت دیزنی سروده شد.

در سال ۲۰۰۴ هیلاری به همراه خواهرش آهنگ «لبانمان بر هم مهر شده(Our leaps are sealed) را برای فیلم داستان یک سیندرلا خواندند که نسخهٔ تصویری آن به درخواست مردم بارها از ام تی وی پخش شد.

سومین آلبوم وی در سال ۲۰۰۴ با نام خودش منتشر شد.

او در این آلبوم برخی از آهنگهای آلبوم قبل خود را نیز بازخوانی کرد. او بیان کرد که آهنگهای این آلبوم را با توجه به احساسات شخصی خود نوشته است. این آلبوم همزمان با روز تولد ۱۷ سالگی اش (۲۸ سپتامر ۲۰۰۴) برای فروش آماده شد و بر روی بیلبورد آمریکا در مقام دوم و بر روی بیلبورد کانادا در مقام اول قرار گرفت.

در ۸ ماه بیش از ۱٫۵ میلیون نسخه از این آلبوم به فروش رسید.

آهنگ «پرواز» (Fly) از این آلبوم جزو ۱۴ آهنگ برتر در استرالیا قرار گرفت. همچنین چندی بعد آهنگ «یکی از من مراقبت می‌کند» (someone watching over me) از این آلبوم نیز جزو ۱۴ آهنگ برتر قرار گرفت.

از این آهنگ در فیلم صدایت را تقویت کن که خود هیلاری نیز در آن بازی می‌کرد مورد استفاده قرار گرفت.

این آلبوم از ۲۰ آهنگ تشکیل شده که ۱۷ تای آن در نیمهٔ اول ۲۰۰۴ و ۳ آهنگ بعدی در اواخر ۲۰۰۴ منتشر شد.

هیلاری در مارس ۲۰۰۴ یک شرکت تولید لباس با نام اجناس هیلاری داف تاسیس کرد.

او در مدت کوتاهی به کار خود وسعت بخشید و نمایندگی‌هایی در کشورهای دیگر از جمله کانادا، استرالیا و آفریقای جنوبی تاسیس کرد.

این شرکت کار خود را از تولید لباس شروع کرد و سپس به تولید مبلمان، جواهرات و عطر نیز پرداخت.

در سال ۲۰۰۷، سایت اینترنتی عروسک ستارگان امکاناتی فراهم کرد تا خریداران بتوانند با ورود به این سایت لباس‌های تولید شدهٔ این شرکت را ببینند و آنها را به مدل‌های کامپیوتری که یکی از این مدل‌ها خود هیلاری است بپوشانند.

در سال ۲۰۰۶ هیلاری عطر خود را با نام  با عشق With love منتشر کرد.

این عطر ابتدا فقط در فروشگاه « مک کیسی » در آمریکا به فروش می‌رسید، اما با گذشت زمان در کشورهای دیگر از جمله ژاپن و کانادا نیز منتشر شد.

هیلاری در سال ۲۰۰۷ نسخه‌ای دیگر از عطر خود را با نام Wrapped with love منتشر کرد.نسخهٔ دیگری نیز در ولنتاین ۲۰۰۸ روانهٔ بازار شد.

وی در سال ۲۰۰۷، بارها با بازیکن هاکی؛ مایک کومری دیده شد. با اینکه او هرگز درباره این رابطه به مطبوعات چیزی نگفت، اما چندین بار در مسابقات مایک شرکت کرد.

همین طور مایک کومری در روز تولد ۲۰ سالگی هیلاری برای او یک مرسدس بنز به قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ دلار خرید.

این دو در ۱۴ آگوست ۲۰۱۰ با هم ازدواج کردند و صاحب یک پسر به نام لوکا شدند.

اظهارات هیلاری در صفحه ی توئیترش پس از تولد فرزندانش

باورم نمیشه که بچه دار شدم، هنوز انگار خوابم، وقتی میبینم کنارم یه نوزاد خوابیده انگار برام مثل رویاست، خدا من بچه دار شدم، مایک هم بسیار خوشحاله، طوری که احساسشو نمیتونه توصیف کنه ،حال بچه بسیار خوبه!

اگر صاحب پسر دیگری هم باشم خوشحال خواهم شد، اما آرزو دارم فرزند بعدی ام دختر باشد، چون فکر نمیکنم بخواهم سه فرزند داشته باشم تا دوباره دختر دار شدن را امتحان کنم.

هیلاری در سازمانهای خیریه بسیاری عضو است که یکی از آنها مربوط به کودکان بی سرپرست می‌ باشد.

او مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ دلار برای کمک به طوفان ‌زدگان کاترینا پرداخت کرد و در سال ۲۰۰۵ ، هزینه نزدیک به ۲٫۵ میلیون وعده غذا را به طوفان‌زدگان اهدا نمود.

همچنین در آگوست ۲۰۰۶ به یک مدرسه ابتدایی در نیو اورلئان سفر کرد و به بنیاد «یو اس ای هاروست» برای پخش غذا به طوفان ‌زدگان کمک نمود.

وی همچنین یک بنیاد خیریه ضدخشونت را راه اندازی کرده است.

وی در دسامبر ۲۰۰۷ رتبه هفتم پولدارترین جوان زیر ۲۵ سال را با کسب ۱۲ میلیون دلار کسب کرد.

افتخارات:

  • برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر در سریال تلویزیونی جوینده احساسات
  • دریافت گواهی‌نامهٔ پلاتین
  • دریافت گواهی طلایی بخاطر آلبوم وقار