مایلی سایرس miley cyrus

مایلی سایرس  miley ray cyrus در ۲۳ نوامبر سال ۱۹۹۲ در آمریکا بدنیا آمد.

زادگاه مایلی سایرس شهر نشویل در ایالت تنسی است. پدرش بیلی ری سایرس خواننده و نوازنده است .

مایلی دو برادر و یک خواهر ناتنی دارد و یک خواهر و برادر کوچکتر از خودش دارد.

مایلی سایرس خواننده ، ترانه سرا و بازیگر است.

علاقه او به بازیگری از زمانی شروع شد که پدرش او را به نمایشی در سینما برد و مایلی بعد از اتمام آن نمایش دست پدرش را گرفته و به او گفته :من میخوام بازیگر بشم. بعد از آن او شروع به رفتن در کلاس های تمرین بازیگری کرد.

مایلی برای اولین بار در سریال داک، نقش دختری رو به اسم کایل را بازی کرد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی، در فیلم ماهی بزرگ به کارگردانی تیم برتون در نقش روثی جوان ظاهر شد.

مایلی در سن یازده سالگی جزئیاتی درمورد سریال هانا مونتانا کسب کرد و یک ویدیو برای شرکت سازنده در تست بازیگری و ایفای نقش بهترین دوست نقش اصلی این سریال فرستاد.

ولی از سایرس خواستند تا برای نقش اصلی سریال یعنی کلو استورات تست بدهد. بعد از فرستادن یک ویدیوی دیگر و رفتن به هالیوود او را بخاطر جوان بودن برای ایفای این نقش قبول نکردند اما بدلیل توانایی‌ های او در بازیگری و خوانندگی به او گفتند که بعداً با او تماس می‌ گیرند و در سال بعد، یعنی در سن دوازده سالگی او موفق به پذیرفتن نقش اصلی داستان که به مایلی استورات تغییر یافت شد.

مایلی پس از بازی در سریال هانا مونتانا به شهرت زیادی رسید.

او در سال ۲۰۰۷ جزء بیست نفر پردرآمد زیر ۲۵ سال شد.

در ژوئن همان سال با انتشار آلبوم ملاقات با مایلی سایرس وارد حرفه ی موسیقی شد. سایرس در سال ۲۰۰۸ تیتراژ انیمیشن بلت راه به همراه جان تراولتا خواند و موجب شد تا او در گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه شود.

او همچنین در سال ۲۰۰۸ از سوی مجله ی تایم در لیست صد شخصیت تاثیر گذار قرار گرفت.

مایلی سایرس در سال ۲۰۰۸ میلادی بیست و پنج میلیون دلار درآمد داشت و در فاصله ژوئن سال ۲۰۱۰ تا ژوئن سال ۲۰۱۱ مایلی ۵۴ میلیون دلار درآمد داشته است.

دستمزد او برای بازی در سریال هانا مونتانا، برای هر قسمت ۱۵ هزار دلار بوده است.

مایلی سایرس در سال ۲۰۱۴ میلادی  در یک مصاحبه وقتی از او پرسیدند: آیا این تو را هیچ وقت آزار نمی ‌دهد که، مواد مخدر می‌ تواند به مغزت آسیب برساند؟ مایلی سایرس در جواب پاسخ داده بود ، او تصور می‌کند که سایت ‌های گوگل و اینستاگرام از مواد مخدر ضررشان بیشتر هست.

حقایق جالب در مورد زندگی مایلی سایرس:

اسم واقعی او دستینی هوپ سایرس است.

پدرش بیلی ری که یک خواننده‌ی سبک کانتری است، این اسم را برای او انتخاب کرد زیرا فکر می‌کرد سرنوشت دخترش امید بخشیدن به دنیا است. سال ۲۰۰۸این ستاره نامش را به صورت قانونی به مایلی تغییر داد، لقب دوران کودکی‌اش که در اصل Smiley ( خندان ) بود.

ترانه‌ی موردعلاقه‌اش آهنگ Achy Breaky Heart از پدرش است.

مایلی چپ دست است اما پدرش به او یاد داد از دست راستش استفاده کند. به همین خاطر به شوخی می‌گوید اگر کسی نمی‌تواند امضای دست راستش را بخواند باید از پدرش گله کند.

مایلی در سال ۲۰۰۹ زندگینامه‌اش را با نام Miles to Go منتشر کرد.

پس از زلزله‌ی هائیتی مایلی دو آهنگ We Are the World: 25 for Haiti و Everybody Hurts را برای جمع‌آوری کمک منتشر کرد.

مایلی قصد دارد یک روز به دانشگاه برگردد. او می‌گوید: من به شدت معتقدم که می‌توانید در هر سنی که بخواهید به دانشگاه برگردید چون مادربزرگم در ۶۲ سالگی به دانشگاه رفت.

عداد خالکوبی‌های او ۲۲ عدد بود. جدیدترین خالکوبی مایلی چهره‌ی مادربزرگش روی بازوی او است که توسط طراح خالکوبی محبوبش به نام کت ون دی انجام شده است.

مایلی سایرس از عنکبوت می‌ترسد.

مایلی سایرس در “Hidden Hills” کالیفرنیا ویلایی را خریداری کرده است که در حدود ۶ هزار متر مساحت و ۴ میلیون دلار قیمت دارد.

مایلی در سال ۲۱۱۸ در فهرست ۱۱۱ شخصیت تأثیرگذار جهان در سال ۲۱۱۸ از مجلهٔ تایم قرار گرفت. مجلهٔ فوربز او را در لیست ۱۱۱ هنرمندی که درآمدی بیش از ۲۵ میلیون دلار آمریکا را دارند به عنوان سی و پنجمین نفر انتخاب کرد.

برخی آثارمایلی سایرس :

  • هانا مونتانا ۲: ملاقات با مایلی سایرس (۲۰۰۷)
  • بریک اوت (۲۰۰۸)
  • من رام نمی‌شوم (۲۰۱۰)
  • بنگی‌ها (۲۰۱۳)
  • زمان زندگی ما (۲۰۰۹)
  • کنسرت بهترین دو جهان