نیکول شرزینگر Nicole Scherzinger

نیکول شرزینگر Nicole Scherzinger همچنین معروف به نیکول کیا متولد ۲۹ ژوئیه۱۹۷۸)یکی از خوانندگان موسیقی پاپ، شاعر، رقصنده و مدل آمریکایی است.

بیشتر شهرت او بخاطر آواز خوانی در گروه پوسی کت دالز حاصل شده‌است. همچنین نام خانوادگی شرزینگر را از ناپدری‌اش پذیرفته‌است.

در دسامبر ۲۰۱۰ شرزینگر از گروه پوسی کت دالز جدا شد و اولین آلبوم استودیویی خود به نامعشق کشنده را منتشر کرد.

همچنین او برندهٔ دهمین فصل Dancing with the Stars در اوایل سال ۲۰۱۰ می‌باشد.

شرزینگر در شهر هانولولوی هاوایی آمریکا از پدری فیلیپینی و مادری دو رگه روسی-هاوایی متولد شد.

مادرش رزمری در زمان تولد نیکول هجده سال سن داشت و در محله‌ای فقیرنشین زندگی می‌کرد.

والدین نیکول زمانی که او هنوز نوزاد بود از یکدیگر جدا شدند.

خانواده مادری او، زمانی که نیکول شش سال سن داشت، به همراه خواهرش Ke’ala و پدرخوانده آلمانی – آمریکایی‌اش به لویویل (Louisville) در ایالت کنتاکی آمریکا نقل مکان کردند.

به گفته خودش او به صورت کاتولیکی محافظه‌کار تربیت شده‌است، اگرچه که امروز دیگر کاتولیک نیست. او ابتدا در سن نوجوانی به مدرسه راهنمایی «Meyzeek Middle School» رفت.

او بیان می‌کند که در دوران بزرگ شدنش پول زیادی نداشته و از مادرش به خاطر تمام پشتیبانی که از او کرده تا به جایی برسد که امروز هست، متشکر است.

او اجرا را با شرکت در مدرسه «Youth Performing Arts» در دبیرستان «DuPont Manual High School» و اجرا کردن با «Actors Theatre of Louisville» آغاز نمود.

این همزمان با آشنا شدنش با دوست قدیمی و بازیگرش «Liz Davito» بود.

در سال ۱۹۹۶ شرزینگر به عنوان یک نوجوان، موفق شد اولین نایب قهرمان در مسابقه کلاسیک استعداد کوکاکولا در نمایشگاه ایالتی کنتاکی باشد.

وی شهرت خود را در گروه پوسی کت دالز (The Pussycat Dolls) با آلبوم استودیویی PCD در سال ۲۰۰۵ پیدا کرد.

وی در سال ۲۰۰۷ اولین آلبوم تک خود را با نام “اسمش نیکول است” به بازار عرضه کرد. نیکول این سلبریتی مشهور که به عنوان داور نیز در چند دوره از مسابقه تلویزیونی امریکن آیدل (American Idol) داشته، آلبوم “عشق کشنده” خود را در سال ۲۰۱۱ منشتر کرد.

وی در بسیاری از فجایع طبیعی و کارهای بشردوستانه به کمک مردم نیازمند شتافته است که وی را به عنوان یک زن خیّر معروف نموده است.

وی تاکنون موفق به کسب جوایز بسیاری شده است.

در سال ۲۰۰۷ جایزه بیشترین اجراها را از ASCAP Awards، جایزه BMI Urban Awards در همان سال، جایزه BMI Pop Awards در سال ۲۰۰۸، جایز Cosmopolitan Fun به عنوان زن نترس سال در ۲۰۱۲، جایزه Cosmopolitan TV Personality در سال ۲۰۱۳ و جوایز دیگری را بدست آورده است.

آلبوم‌های نیکول شرزینگر

  • اسمش نیکوله (آلبوم) -۲۰۰۷
  • عشق کشنده -۲۰۱۱

از فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به آثار زیر اشاره کرد.

  • مردان سیاه‌پوش ۳ (۲۰۱۲)
  • موانا (فیلم) (۲۰۱۶)