حمله شدید آیت الله علم الهدی به شجریان!

پارسا عمادی

رسانه نوا – نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: برخی جریان‌ها که وابسته به خارج هستند با سبک‌های غلط عزاداری، اساس عزاداری امام حسین (ع) را زیر سؤال می‌برند.

به گزارش رسانه نوا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار اعضای کانون مداحان و بسیج مداحان مشهد مقدس با بیان اینکه احساسی بودن برخی عزاداری‌ها ناشی از نظام‌مند نبودن این حرفه و فقدان سازماندهی منسجم در این زمینه است، اظهار کرد: در تاریخ شاهد آن هستیم که گاهی اوقات افراد بی‌سواد و بی‌محتوا صرفا به علت استعداد در آوازخوانی، در مجالس عزاداری فعالیت داشته‌اند که این وضعیت ناشی از ضعف تشکیلات مذهبی است.

وی ادامه داد: شناسایی نیروها، پرورش استعدادها و جلوگیری از هرز رفتن استعدادها از مزایای نظام‌مند شدن مداحان است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: یکی از مصادیق هرزرفتن استعدادها به علت عدم نظام‌مندی، آقای شجریان است که در سنین نوجوانی به فعالیت‌های قرآنی و مذهبی اشتغال داشت اما در نهایت از این مسیر خارج شد؛ اگر استعدادها را در مسیر نوکری امام‌ حسین (ع) قرار ندهیم تبدیل به ابزار کفر می‌شوند و اسباب فساد جوانان را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: مشکل جامعه مداحان این است که کادرسازی صورت نداده و برای آینده مداح پرورش نمی‌دهند؛ باید به نوجوانان میدان داد تا احساس شخصیت کنند و بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: مشکل جریان‌های سیاسی ضدولایی این است که مداح و روحانی نامدار و باسواد ندارند، بنابراین به دنبال منحرف کردن و استخدام افراد انقلابی حرکت می‌کنند.

وی تأکید کرد: بسیج مداحان تشکلی است که می‌تواند در امر سازماندهی مداحان و پرورش استعدادها تأثیر به سزایی ایفا کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت روزآمد بودن گفت: متأسفانه محتوای اکثر مداحی‌ها با انقلاب ما هماهنگی کامل ندارد و این محتواها به‌روز و مناسب با شرایط فعلی جهان اسلام نیست.

وی افزود: برخی محتواهای مذهبی به‌گونه‌ای است که اگر در زمان شاه نیز این محتواها عرضه می‌شد ممانعتی از جانب حکومت صورت نمی‌گرفت.

علم‌الهدی به کمبود در حوزه محتوای انقلابی به‌روز اشاره کرد و گفت: باید در کنار تشکیلاتی برای پرورش استعدادها، تشکیلاتی نیز برای محتواسازی ایجاد شود تا محتوای عزاداری محرم به‌گونه‌ای باشد که امام حسین (ع) انقلاب‌ساز به جامعه معرفی شود.

وی اظهار داشت: برخی جریان‌ها که وابسته به خارج هستند با سبک‌های غلط عزاداری، اساس عزاداری امام حسین(ع) را زیر سؤال می‌برند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، استقلال مالی هیأت‌های مذهبی را نکته‌ای مثبت ارزیابی کرد و گفت: اینکه هیأت‌ها از بودجه دولت استفاده نمی‌کنند یک حسن است، چراکه نیاز بودجه‌ای وابستگی می‌آورد و از طرف دیگر، مردم ما عاشق امام حسین (ع) هستند و این هزینه‌ها را داوطلبانه تأمین می‌کنند.

دیدگاه شما

23 دیدگاه
پاسخ دادن

حمله؟!
اونم شدید!!!

زیادی ژورنالیستی تیتر زده‌اید

ایشون در صحبت و تحلیلشون یک مورد ار تغییر جهت رو به عنوان شاهد آوردند و حرف درستی هم بوده
هرچند همونطور که دوستانی هم نوشتند شجریان همچینم در خط قرآن نبوده و اون قرآن خوانی‌اش ـ که منم سالها قبل شنیدم ـ به شکل آواز هست تا تلاوت
به هر حال باید در نقل و انتشار مطالب منصف بود

پاسخ دادن

موافقم. تیترش ژورنالیستیه برای جذب مخاطب.

پاسخ دادن

شما خودت و شجریان را درمعرض نظرسنجی قرار بده می فهمی مردم کدامیک را دوست دارند اصلا خودت را با مرضیه مورد نظر سنجی قرار بده چون هم پایه شجریان نیستی

پاسخ دادن

یکی از عوامل عقب ماندگی ایران و خاورمیانه همین به اصطلاح آقای علم الهی است …

پاسخ دادن

سلام
آقای علم الهدی درست گفته
یک ذره انصاف داشته باشیم بد نیست.

پاسخ دادن

همچین گفتید حمله شدید که فکر کردم چه خبره؟!

خب مگه شجریان کم اشتباه داشته
البته قرآن خون هم که نبوده .. قرآنی رو که خونده شنیدم بیشتر به سبک آوازی میخونه
معروفش همون مناجات هست

اما اینکه از دین و کشور فاصله گرفته، در این که شکی نیست
در اینکه کنار دشمنان مردم و کشور قرار گرفته، درش شکی نیست و قابل انکار نیست

پاسخ دادن

بی انصافیست .استاد حتی یک بیت سخیف و مبتذل و یا حتی یک بیت خلاف اسلام و انقلاب نخوانده اند . انچه از هنرمند می ماند هنر اوست .نه سلیقه سیاسی اش.

پاسخ دادن

درد اینجاست که اصل فساد و نیرنگ و آدمخواری ،خود را مصلح می داند و دیگران را منحرف….ایران تا از بین بردن تحجر و فساد مسلط راه بسیار زیادی در پیش دارد و ویروس نابودگر مسلط بر ذهن ها ،حا لا حالا جا خوش کرده و چندین نسل بایستی بروند تا این کرم افیون از ذهن ایران و ایرانی پاک شود……………. بله : ” یکی از مصادیق هرزرفتن استعدادها به علت عدم نظام‌مندی، آقای شجریان است که در سنین نوجوانی به فعالیت‌های قرآنی و مذهبی اشتغال داشت اما در نهایت از این مسیر خارج شد؛ اگر استعدادها را در مسیر نوکری امام‌ حسین (ع) قرار ندهیم تبدیل به ابزار کفر می‌شوند و اسباب فساد جوانان را فراهم خواهد کرد.” به امید پیروزی انسانیت بر دگماتیسم.

پاسخ دادن

بی معرفت در کجای این خبر علم الهدی به شجریان حمله تند کرده است یک جو معرفت هم بد چیزی نیست

پاسخ دادن

سلام ایشان حرف حق زده ، کجا ش حمله بوده ؟ برخی چون کلا بی خیال هستن وقتی یک انقلابی حرف می زند فکر می کنند حمله کرده .حمله رو کسی کرده که با هر وسیله ای از جمله هنر به اسلام ضربه می زند فرق موعظه وحمله رو بدونید.

پاسخ دادن

با توجه به اینکه محمد رضا شجریان بارها و علنا اعلام کرده که نظام مقدس جمهوری اسلامی را قبول ندارد، سوال اینجاست که چرا رئیس جمهور (روحانی) به عنوان نماینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ، اینقدر سنگ او را به سینه میزند و نازش را میکشد!!

پاسخ دادن

دعای ربنای استاد شجریان روح و جسم هر مسلمانی را مسحور نام و یاد خدا میکند،بی تعارف بگوییم تمام مداحی ها با هدف دوستی با خداست و صدای شجریان لطف خدا بر بندگانش است.

پاسخ دادن

فقط حیف که دعای ربنای شجریان در مورد خودش مستجاب نشد آن جا که می گوید ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ناصر چشم آذر

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی