بیانیه خانه‌ موسیقی درباره توهین به شجریان

سام بورنگ

رسانه نوا – خانه موسیقی بیانیه‌ای درپی صحبت‌های مطرح شده در ستاد یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در مورد استاد آواز ایران «محمدرضا شجریان» منتشر کرد.

درپی سخنان کارگردان «قلاده‌های طلا» که در ستاد یکی از نامزدهای ریاست جمهوری درمورد استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان، ایراد شده بود؛ هیات مدیره خانه موسیقی طی بیانیه‌ای هتک حرمت این استاد برجسته را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است:

عرصه فرهنگ و هنر، عرصه ادب، احترام و تعامل است و از اصول اولیه فعالیت در این حوزه، حفظ شوؤن فرهنگی و تلاش برای اعتلا و ارتقای سطح فرهنگ و ادب جامعه است؛ جای شگفتی است که فردی منتسب به فرهنگ و هنر با ادبیاتی دور از شان و شخصیت هنری در مورد اسطوره آواز و یکی از مفاخر ملی ایران سخنانی سخیف به کار می‌برد.

لازم به یاد آوری است که پس از پیروزی انقلاب شکوهمندی که خاستگاهی فرهنگی داشت انتظار مردم این بود که سیاست و سیاستمداران‌مان فرهنگی شوند اما متاسفانه شاهد هستیم که به‌جای آن فرهنگ ما سیاسی و هنرمندان ما سیاست‌زده شده‌اند.

خانه موسیقی ضمن محکوم کردن اینگونه رفتارو گفتار زشت و ناپسند امیدوار است تا جامعه فرهنگ و هنر ایران همگام با دیگر اقشار مختلف با حضور گسترده پای صندوق‌های رأی در روز جمعه ٢٩اردیبهشت با انتخاب نامزد اصلح و اخلاق‌مدار ضمن پاسخ معنادار به اینگونه هتک حرمت‌ها یکبار دیگر آینده‌ای روشن و درخشان را برای ایران زمین رقم بزنند.

دیدگاه شما

8 دیدگاه
پاسخ دادن

چرا در پی توهین شدید و حتی ضرب و شتم خانواده استاد افتخاری چنین بیانیه ای از خانه موسیقی ندیدیم.جالب است از سیاست زدگی به بی یاد کرده اند

پاسخ دادن

من بنا به دلائلی طرفدار رییسی هستم ولی از توهین این کارگردان ناراحتم چون دین ما به اخلاق و کرامت خیلی اهمیت میده . اجازه نمیده به شخصی که برای هنر ایران خیلی زحمت کشیده و حالا مخالف شماست توهین کنه . ما باید اخلاق رسول خدارو الگو خودمون قرار بدیم.

پاسخ دادن

آقای طالبی توهین نکرد گفت بیمار سرطانی است. اگر نیست بگوید بیمار سرطانی نیستم. ضمنا خوشحالم که این بار استاد شجریان گول شما را تاکنون نخورده و در بازیتان شرکت نکرده

پاسخ دادن

شما اگر تفاوت میان بفرما ، بشین و بتمرگ را درک نمی کنید بهتر است بحث دیگری را پیگیری بفرمایید.

پاسخ دادن

بله متاسفنه این سیاسی شدن درمورد آقای شجریان هم صادق هست.

پاسخ دادن

وقتی وطن فروشانی مثل تتلو برای ما تصمیم میگیرند بهتر از این نمیشه

پاسخ دادن

با آرزوی سلامتی و طول عمر برای استاد شجریان

جدیدترین رویداد موسیقی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

رضا صادقی

محل برگزاری:

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: مرکز همایش های برج میلاد

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

ماکان بند

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی

0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

زانکو

محل برگزاری: سالن میلاد نمایشگاه بین المللی