۵ نهاد فرهنگی مأمور بررسی جوشن کبیر خواندن بنیامین بهادری شدند!

از سوی یکی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی

۵ نهاد فرهنگی مأمور بررسی جوشن کبیر خواندن بنیامین بهادری شدند!

رسانه نوا – شورای توسعه فرهنگ قرآنی ۵ نهاد را مأمور بررسی و تهیه گزارش از اقدام بنیامین بهادری در اجرای دعای جوشن کبیر کرد تا با توجه به آن دستورالعملی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه تهیه شود.

روز گذشته در خلال برگزاری هشتاد و سومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، یکی از اعضای رسانه‌ای جلسه موضوع اجرای نامناسب قطعاتی از دعای جوشن کبیر توسط یکی از خوانندگان پاپ کشور را مطرح و خواستار ورود شورا برای جلوگیری از تکرار موارد این‌چنینی شده است.

بنا بر این گزارش، اعضای جلسه ضمن استماع مجدد فایل صوتی قطعه مذکور، شورای عالی قرآن، رادیو قرآن، سازمان تبلیغات، شبکه قرآن و معارف سیما و وزارت ارشاد را مأمور کردند تا ضمن بررسی ابعاد هنری و شرعی این نوع به‌کارگیری موسیقی در دعاخوانی، نتیجه را طی گزارشی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش کنند تا دستورالعمل و آیین‌نامه انضباطی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه تهیه شود.

اقدام بنیامین بهادری در خواندن قطعاتی از دعای جوشن کبیر که با موسیقی همراه بود، واکنش‌های متعددی را در پی داشته است و بسیاری آن را عمل موهن تلقی کرده‌اند.

۷ دیدگاه

امین بدیعی

وقتی مداحان مجازند که هر چیزی را در مداحی هایشان بخوانند و شعر هر خواننده لس آنجلسی را بدون کم و کاست فقط با لحن حزن آلود بخوانند و هیچ کس هم ککش نگزد خوب بنیامین خان بهادری هم به خودش اجازه میدهد جوشن کبیر را خوشگل و تمیز اجراء کند !

امير

بهتره هر کسی به کار خودش مشغول باشه و هر چیزی سرجای خودش باشه

و

خوانندگی مداحان را آنوقت چه می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاسر

نوآوری خیلی خوبه. اما در هر کار و برای همه امور!

برهان

باید تتلو میخوند

حسین یار

کی گفته حتما ادعیه راباید خوانند بخواند . اینکارها درآینده خطرناک وبدعت بدی است . بگذارید این ادعیه توسط اهلش خوانده شود .اگرراست میگویید بروید موسیقی فاخری تولید کنید که هم جوانان بپسندند هم گرایش به موسیقی غرب کاهش یابد